9. Sınıf Sınıfta Kalmak

Scorpio92

Kilopat
Daha fazla  
Selam dostlarım ben 12. sınıf öğrencisiyim. Kardeşim de 9. sınıfa gidiyor. Ben pek bilmiyorum ama şu an ortalaması 50'ymiş ve edebiyattan da geçiyormuş. Baraj dersi de edebiyatmış. Yani 50 ortalama ve edebiyatı geçerse diğer dersleri zayıf olsa da geçer mi? Benim derslerim böyle değildi pek bilmiyorum :)

Edebiyat'ın yanında Dil ve Anlatım dersinin de baraj dersi olması muhtemel, eğer iki dersi de 50 ile geçiyorsa sınıfı geçebilir, her sene kurallar değişiyor, en doğru bilgiyi okul yönetiminden alabilirsin.

Edebiyat'ın yanında Dil ve Anlatım dersinin de baraj dersi olması muhtemel, eğer iki dersi de 50 ile geçiyorsa sınıfı geçebilir, her sene kurallar değişiyor, en doğru bilgiyi okul yönetiminden alabilirsin.
Aynı okulda değiliz. Ve zaten dil ve anlatım dersi yok galiba 9.sınıfta. Ben 9 ken vardı ama 2004 lü kesimde yok. Tek baraj ders Türk dili ve edebiyatı.

Aynı okulda değiliz. Ve zaten dil ve anlatım dersi yok galiba 9.sınıfta. Ben 9 ken vardı ama 2004 lü kesimde yok. Tek baraj ders Türk dili ve edebiyatı.
Yıl sonu ortalaması 50 ve üzeri, ve dil edebiyat dersinden kalmıyorsa 10 zayıfıda olsa geçer. Dil anlatım kalktı, Türk dili ve edebiyatı oldu, hem dil anlatım hem edebiyat görüyorlar tek derste.

Ağırlıklı yıl sonu ortalaması 50'yi geçiyorsa geçer. Buna ek olarak baraj dersi 50'nin altında ise sorumlu olarak geçer. Bu durumda dönem başlarında sınava girer, dersi vermeye çalışır. Ağırlık yıl sonu ortalaması 50'yi geçmiyorsa ise sınıfı geçmesi için maksimum 3 dersinin 50'nin altında olması lazım. Bu durumda onlardan sorumlu olarak geçer. Kardeşinin ağırlıklı yıl sonu ortalaması 50'yi geçiyordur muhtemelen.

Yıl sonu ortalaması 50 ve üzeri, ve dil edebiyat dersinden kalmıyorsa 10 zayıfıda olsa geçer. Dil anlatım kalktı, Türk dili ve edebiyatı oldu, hem dil anlatım hem edebiyat görüyorlar tek derste.
İlk dönem edebiyat ortalaması 37 bu dönem 50 olsa geçer mi ?

İlk dönem 37 ise bu dönem onu 100'e tamamlamalı yani 50 alsa geçemez. Minimum 63 alması gerekli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı