Nasıl ders çalışılmalı?

Elbete peki son 1 haftam kaldi ne önerirsiniz yani ders çalişma metodum nasıl olmali.

Ben genelde uzun defterler için özet çıkarıyorum, örneğin edebiyat hocaları, konuyu uzatır da uzatır. Genelde böyle uzun defterler için kısa kısa anlayabileceğin özetler çıkar. Hem sınava 5 10 dakika kala özet olduğu için bir üzerinden geçersin, öyle girersin. Bir şeylerin aklında kalacağından eminim.

Matematikte de defterde çok takılı kalma, formül odaklı ol, matematik hocaları bir konuya bazen 25 30 örnek verebiliyor. (kendi hocam böyle şahsen)

Ben genelde uzun defterler için özet çıkarıyorum, örneğin edebiyat hocaları, konuyu uzatır da uzatır. Genelde böyle uzun defterler için kısa kısa anlayabileceğin özetler çıkar. Hem sınava 5 10 dakika kala özet olduğu için bir üzerinden geçersin, öyle girersin. Bir şeylerin aklında kalacağından eminim.

Matematikte de defterde çok takılı kalma, formül odaklı ol, matematik hocaları bir konuya bazen 25 30 örnek verebiliyor. (kendi hocam böyle şahsen)
Bizimkide öyle gerçekten galiba edebiyatçilar ile matematikçiler değişmiyor anladiğim kadariyla. Bu verdiğiniz taktikler çok güzel gerçekten yarindan itibaren zaten son haftam yapicam ve sonuçlari aticam. Ancak matematik konusunda kendimi ilk okull terk olarak görüyorum 4 işlem ve cebirlerden sonrasi yok bende onun için öneriniz varmi. Bu arada hocam gerçekten teşekkür ederim önerileriniz için.
Ders çalışmaktan başka yolun yok gibi gözüküyor biraz derslere yoğunlaşıp 50'nin üstüne geçmeye çalış. Pomodoro çalışma taktiğini öneririm.
Pomodoro nedir ? Son bir haftam kaldi etkilimidir ?

Bunu ben de yapıyorum. Ben hocanın yazdırdıklarından çok, internetten özet bakıyorum. Çok nadir ders kitabına bakarak özet çıkarırım. Ben de tavsiye ederim bu yöntemi.

Bizimki de öyle gerçekten galiba edebiyatçilar ile matematikçiler değişmiyor anladiğim kadariyla. Bu verdiğiniz taktikler çok güzel gerçekten yarindan itibaren zaten son haftam yapacağım ve sonuçlari atacağım. Ancak matematik konusunda kendimi ilk okull terk olarak görüyorum 4 işlem ve cebirlerden sonrasi yok bende onun için öneriniz var mı? Bu arada hocam gerçekten teşekkür ederim önerileriniz için.

Antrenmanlarla matematik diye bir kitap vardı, işini görür mü bilmiyorum, ben hiç kullanmadım ama adını çokça duydum. Ama kitabı falan boş verirdim ben olsam, formülleri ezberledikten sonra çoğu yer bağlantılı olduğu için matematikte devamı geliyor. Bolca soru çözmeye bak.

Rica ederim bu arada :)

Son 1 haftam kaldi ne önerirsiniz? Yani ders çalişma metodum nasıl olmali?

Benim kendi çalışmam şu şekil önce konuyu YT'den dinlerim ardından konu anlatımlı kitaptan ya da herhangi bir defter gibi bir yerden konuyu tekrar eder ardından o konuyla alakalı test çözerim benim işime yarıyor deneyebilirsin.

Geri
Yukarı