Çözüldü 9. sınıfta bölüm dersinden kalınırsa ne olur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AslanOnline

Centipat
Daha fazla  
Merhaba 9. sınıf öğrencisiyim. Şu anda bölüm dersi görüyorum. İlk dönem genel ortalamam 68.90'dı elektrik ortalamam ise 63 ilk dönem elektrik gördüm. Şimdi 2. döneme geçtik elektronik görüyorum hoca çok zorluyor. Elektronikten kalırsam ne olur diye dönemin başından beri düşünüyorum aşırı derecede sınıfta kalmaktan korkuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Baraj ders mi? Eğer baraj ders ise sorumlu olarak geçersiniz ilgili dersin ortalamasının sene sonunda 50 altının düşmesi durumunda.
@AslanOnline anlıyorum. İkinci dönem 37 ve üstü olursa sorun yok, sorumluğa kalmazsınız. Bunu nereden hesapladığımı da söyleyeyim:

İlk dönem ortalamanız 63 düşmüş, bir dersten yıl sonuna göre başarılı sayılabilmeniz için 50 ve üzerinde olmalı. İlk dönem 63 düşmüş, ikinci dönem de 37 olursa ortalamanız 50 düşüyor. Aynı şey karne ortalaması için de geçerli.

Örneğin, ilk dönem not ortalamanız 50. İkinci dönem de not ortalamanız 60 olsun. İkisini topladığımızda 110 ediyor, ikiye bölünce de 55 ediyor. Aritmetik ortalama hesabı bu. Matematikte göstermiş olmaları lazım. Yıl sonu ortalaman da 55 düşmüş oluyor mesela bu hesaba göre.

@AslanOnline anlıyorum. İkinci dönem 37 ve üstü olursa sorun yok, sorumluğa kalmazsınız. Bunu nereden hesapladığımı da söyleyeyim:

İlk dönem ortalamanız 63 düşmüş, bir dersten yıl sonuna göre başarılı sayılabilmeniz için 50 ve üzerinde olmalı. İlk dönem 63 düşmüş, ikinci dönem de 37 olursa ortalamanız 50 düşüyor. Aynı şey karne ortalaması için de geçerli.

Örneğin, ilk dönem not ortalamanız 50. İkinci dönem de not ortalamanız 60 olsun. İkisini topladığımızda 110 ediyor, ikiye bölünce de 55 ediyor. Aritmetik ortalama hesabı bu. Matematikte göstermiş olmaları lazım. Yıl sonu ortalaman da 55 düşmüş oluyor mesela bu hesaba göre.
Aslında bende böyle düşünüyordum hoca 50 olması lazım dedi çalışmamız için söylediğini düşünüyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı