9. sınıfta nasıl çalışılmalı?

sehinsah53

Femtopat
Merhabalar 9.sınıfa geçtim. Canlı dersler var lakin katıldığım zaman hiçbir şey anlamıyorum hocalar veya ben geç giriyorum veya hocanın ınternetınden dolayı sureklı canlı ders kapanıyor.(Hocaları suçlamıyorum).YouTube'dan çalışmayı düşünüyorum lakin günde kaç konu bitirmeliyim.Ders videosu izleyip okul kitaplarını okuyup bir de 1-2 sayfa soru çözüyorum. Bu yeterli olur mu? Hangi derslerde ezber yapmalıyım.
Hocalara geldik ve tonguç akademi izliyorum.
Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar 9.sınıfa geçtim. Canlı dersler var lakin katıldığım zaman hiçbir şey anlamıyorum hocalar veya ben geç giriyorum veya hocanın ınternetınden dolayı sureklı canlı ders kapanıyor.(Hocaları suçlamıyorum).YouTube'dan çalışmayı düşünüyorum lakin günde kaç konu bitirmeliyim.Ders videosu izleyip okul kitaplarını okuyup bir de 1-2 sayfa soru çözüyorum. Bu yeterli olur mu? Hangi derslerde ezber yapmalıyım.
Şimdiden teşekkürler.

Yeterli olur kendini fazla da zorlama sınavlarda notların ortaokula göre düşük gelirse moralini bozma.

Şimdiden teşekkürler.

Vallahi ben mezun bir öğrenci olarak sana şunu söylemek istiyorum. Baştan kendini çok sıkma gün içerisinde kullanacağın bir program yap kendine göre ama programı bozmamaya çalış. Konu çalışma kısmında bir konu için 1-2 hafta sürebilir ayrıca bir konu bir kere tekrardan bir şey elde edilmiyor ben yaşadım ve ceremesini şu anda çekiyom bir konu say-eşa fark etmez sen kafanda bitirmediğin sürece bitmez. Boş zamanlarında kendini geliştirmeye çalış kitap oku Technopat'dan yeni bilgiler öğren yani saçma sapan oyunlarla zamanını boşa harcama inşallah iyi yerlere gelirsin. Bana soracağın bir şey olursa buradan yardımcı olabilirim.

Kim sallar onları gerçi bizim hocalar ezber kalkınca ezber sormadı 9'lara falan da sormuyorlar hangi lisedesiniz? Kim sallar derken o anlamda değil yani tabi ki okul puanı önemli.
Biyoloji ve benzer derslerde tamamen ezber üzerine kurulu bir sistem mevcut. Bundan nefret ediyorum. Bir de ödev vermeleri yok mu? Adamı çileden çıkarır. Bir öğrenciye zorla yazı yazdırıp test çözdürünce o öğrenci öğrenecek mi ki?

Kim sallar onları gerçi bizim hocalar ezber kalkınca ezber sormadı 9'lara falan da sormuyorlar hangi lisedesiniz? Kim sallar derken o anlamda değil yani tabi ki okul puanı önemli.
Puanım biraz kötü geldi. Yinede Anadolu garanti derken düz anadolu lisesine düştüm. Okul ortalamam 92,5'di ve okul 85 ile almış. Hocalara gelir isek çok fazla ezber anlatıyorlar derste şunu ezberleyin şurayı sorucam gibisinden.
Biyoloji ve benzer derslerde tamamen ezber üzerine kurulu bir sistem mevcut. Bundan nefret ediyorum. Bir de ödev vermeleri yok mu? Adamı çileden çıkarır. Bir öğrenciye zorla yazı yazdırıp test çözdürünce o öğrenci öğrenecek mi ki?
+1.000.000.000 Diyecek bir şey bulamıyorum.

Bizim hocalarımız baya anlayışlıydı hiç ezber sormadılar sistem değişince gerçi 1-2 tane vardı ezber soran.

Yeni konular

Geri
Yukarı