9. Sınıfta Tehdit Eden Kişilere Karşı Ne Yapılmalı?

Polisler hiç bir şey yapmaz. İşleri güçleri yoktu akran zorbalığından korkutacaktı. Kendisi de kavga çıkarttığı için suçlu sayılır bu arada.
Hocam siz haberleri takip etmiyorsunuz galiba okul da cinayet olayları çok yükseldi 12 yaşa kadar indi polis birazcık vicdanlı ve sorumlu ise yardimci olacaktır

Hocam siz haberleri takip etmiyorsunuz galiba okul da cinayet olayları çok yükseldi 12 yaşa kadar indi polis birazcık vicdanlı ve sorumlu ise yardimci olacaktır

Hocam ortada cinayet mi işlenmiş? Arkadaş kavga başlatmış karşısında ki elemanlarda akran zorbalığı yapmış. Bu olay en fazla müdüre gider onun harici hiç bir şey olmaz. Benim okuduğum okulda bir sürü sivil bekliyor. Bir işe de yaradıklarını görmedim sadece bekliyorlar.

İzinsiz ses kaydı almak suç.
Ses kaydı almak için telefonu yanında olmalı telefonu da vermemek bilişim suçu.
Başı çok ağrır senin dediğin saçmalığı yaparsa.
Telefonu vermemek bilişim suçundan kastın nedir orada bir tehdit alıyor ve bunu kanıtlamak adına ses kaydediyor birinin özelini ya da haberi olmadan dedikodusunu kayıt etmiyor biraz insaflı olalim

Hocam ortada cinayet mi işlenmiş? Arkadaş kavga başlatmış karşısında ki elemanlarda akran zorbalığı yapmış. Bu olay en fazla müdüre gider onun harici hiç bir şey olmaz. Benim okuduğum okulda bir sürü sivil bekliyor. Bir işe de yaradıklarını görmedim sadece bekliyorlar.
Umarım gündemi takip ediyorsunuzdur*

Geçen yıl çok benzerini yaşadım.
Bölüm değiştirdiğim için ekim ayının başında farklı bir sınıfa geçmiştim. 4 çocuk sürekli benimle uğraşıyordu. Sınıfa sonradan geldiğim için herkes benden nefret ediyordu. Kimseye de bir zararım yoktu, bütün teneffüs telefonda oyun oynayıp kimseyle muhattap olmazdım. Hocaların yanında bile uğraşmaya başlamışlardı. Kimya öğretmenim bu durumu müdür yardımcılarına söylemiş. Benden isimlerini istediler, hepsinin ismini verdim.
Sonraki gün müdür sınıfa geldi, beni ve benimle uğraşan çocukları sınıftan çıkardı. Sınıfa beni sormuş, herkes beni istemediğini sınıfın huzurunu bozduğumu söylemiş. Benimle uğraşan çocuklar da onlara ailevi küfürler ettiğimi söylemiş. Kimse de arkamda durmayınca müdür bana suçlu gözüyle baktı. Yok sen hatalısın, hatanı kabul et vs vs diye bana baskı yapmaya başladı. Hatalı olmadığım için kabul etmedim, sonra sesini yükseltmeye devam edince hıhı deim geçtim. Disipline falan göndermediler ama benimle uğraşan çocuklara da bu korku yetti bu yüzden beni saldılar.
Biraz daha katlanırsan ya da bir şekilde göz korkutmayı başarırsan salarlar diye düşünüyorum.

Biraz anı anlatmak gibi oldu ama neyse.

Geri
Yukarı