9. sınıfta teşekkür almak

Babama danıştım, sanırsam teşekkür alıcam 83, 84 ile. Canın sağolsun en azından diğerleri gibi kopya çekmedin dedi (Sınıfımın yarısı kopya ile alıyor.) Anneme dedim oda güldü sadece.
Senin adına sevindim. Baban çalıştığını görmüş ve seni takdir etmiş. Okuldan alacağın ve bir kağıt parçasından ibaret Takdir Belgesindense babanın takdiri daha önemli. Ben onca Takdir Belgesi aldım, babam birkaç kez beni takdir etmiştir. Önemli olan ailenin senin çabaladığını görmesi ve takdir etmesi.
@Quarinal Gene de nedense kötü hissediyorum, 2. dönem derslerin belini kırıcam ama işte biryerde dokunuyor insana be hocam. Notlarım liseye göre iyi mi onu da anlamadım hayırlısı.
Notların da 9. sınıfa göre kötü değil. Kendini üzme. 9. sınıfta benim de böyleydi. Çoğu öğrenci için 9. sınıf en zorudur çünkü dersler ve ortam birden bire çok değişiyor. Canını sıkma, notlarımı yükselteceğim diye de kendini boğma. Ders çalışmanın yanında eğlenmene de bak. Lise'nin tadını da çıkarmayı unutma.

Senin adına sevindim. Baban çalıştığını görmüş ve seni takdir etmiş. Okuldan alacağın ve bir kağıt parçasından ibaret Takdir Belgesindense babanın takdiri daha önemli. Ben onca Takdir Belgesi aldım, babam birkaç kez beni takdir etmiştir. Önemli olan ailenin senin çabaladığını görmesi ve takdir etmesi.

Notların da 9. sınıfa göre kötü değil. Kendini üzme. 9. sınıfta benim de böyleydi. Çoğu öğrenci için 9. sınıf en zorudur çünkü dersler ve ortam birden bire çok değişiyor. Canını sıkma, notlarımı yükselteceğim diye de kendini boğma. Ders çalışmanın yanında eğlenmene de bak. Lise'nin tadını da çıkarmayı unutma.
Tamamdır dediğin gibi yapacağım, gecen güzel geçsin hocam.
84.5 ile kaldım, yalvardım gene hiçbiri düzeltmedi. Oysa ki hepsi tamamlayacağını söylemişti. @Quarinal

Son düzenleme:
4 Sene boyunca hiçbir belge alamamış, arka sıralarda mallanmış, sınav günleri yanıma gelip son dakika ders anlattırmış arkadaşım son sene 80 bin yapıp sakarya da mak. mühendisliği okumuştu. Belgeye çok takılma.

Ben 21 yaşındayım liseye kadar hep takdir aldım, 12. sınıfa kadar da teşekkür aldım. 12. sınıfta tekrar takdir belgesi aldım. Teşekkür almak da bir başarıdır. Kendini bununla sınırlama. Hayatta can sıkılacak daha başka şeyler var inan bana. Kendini sıkmadan sınavlarına çalış, derslerine gir. Ufak ufak da üniversite sınavına hazırlanmaya bak. :)

2018'de sınava girdim, 60K yaptım. Hedefim 30K idi. Lisede laylaylom yapıp sadece sınav geçmeye odaklandım. Ama son sene çok sıkı çalıştım. Keşke yaysaydım dediğim anlar oldu. Belki çok daha rahat 30K yapabilirdim.

Geri
Yukarı