9 yıllık laptopa bakım yapmamanın zararı nedir?

OzzyOnFire

Decapat
9 Senedir aynı laptopu kullanıyorum ve bir kere bile içini açmamıştım(temizlik yapılması gerektiğini bilmiyordum). Termal macun dahil kullanmadım bunların PC'ye ne gibi zararları olmuştur? Yapsam performans artar mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
9 Senedir aynı laptopu kullanıyorum ve bir kere bile içini açmamıştım(temizlik yapılması gerektiğini bilmiyordum). Termal macun dahil kullanmadım bunların PC'ye ne gibi zararları olmuştur? Yapsam performans artar mı acaba?

SSD RAM tak termal macun sür ve fan temizliği yap ve karşılaştır.

Kesinlikle artar. Hocam bir de bir sorum olacaktı, 9 sene bilgisayarı nasıl temizlemeden kullandınız(merak ettim)?
2 ay önce içi açılmamış 8 senelik Toshiba laptop eskittim. Yeni pc aldıktan sonra içini açtım örümcek ağı gördüm :) yazık garibim pişmiş herhalde. İşlemciye dokunduğum zaman elim yandı su topladı çök kötüydü :DDD

Öncelikle PC acayip tozlanmıştır termal macun kurumuştur bu da sıcaklığı arttırır donanımlara zarar verir ve elbette PC'nin fanını temizlemek termal macun yenilemek bayağı bir performans artışı sergiler.

9 yıl temizlenmemiş laptopun içi bir sürü toz, kıl, yün bağlamıştır. Aşırı ısınmaya yol açar, fanlar da bozulabilir. Bilgisayarcıya verin macun sürsün ve temizlik yapsın cihaz biraz rahatlar.

Geri
Yukarı