9 Yıllık Uğraş Sonrası Gelen Fiber

Makaleler
6
Perşembe günü TT tarafından arandım, eve ekip yönlendirdiler 😃

Gelen arkadaşlar bina holüne kablo kanalı geçilmesi gerekli deyip gittiler, pek anlam veremedim. Bügün tekrar arandım, kazı ve kablo için ekip boru sordu. Anladığım kadarıyla menhol kaldırımın altında kalmış. Susta ile kanalları kontrol ettiler. Kaldırım altında kalan kısım için ekip tekrar farklı ekibin geleceğini söylediler.

Konu ilerledikçe fotoğraflar eklenip güncellenecek.

Darısı yıllardır ADSL kullanıp yatırım bekleyen kullanıcılara...

Heyecandan fotoğrafı düzgün çekememişim 😂 Fotoğrafta fiber makarası gibi görünüyor olmasına karşın o sadece sustaydı 🙂

Eki Görüntüle 482378

Binanız müstakil bir bina mı?
Sizin dışınızda fiber başvurusu yapan oldu mu binada ?
Havai hat olan bir bölgede olduğunuza göre, altyapı olayları sıkıntılı sanırım oralarda. Eski ve plansız yerleşim yerlerine benziyor. Fiber getirtmek büyük başarı olmuş bence. :D

Komşumuzun binası üzerindeki ankastre üzerinden asma yolu ile hizmet alıyorum bende. :) Türk telekom bu zamanında yaptığı hatları hiç düzeltme çabası yok.
Ekran Alıntısı.PNG

Bu da güncel değerlerim. 10 dakika içinde yeni ayar çektim modeme yaşadığım SNR sorunu yüzünden. Şu hat değerlerine sahipken SNR sorunu yaşıyorum eski altyapı döşemesi yüzünden sen düşün.

Hayırlı olsun :) Bizim burada yıllardır var. Hatta ben bireysel başvuru yaptım ve kabul de edildi, projesi çizildi, adamlar fiber kabloları döşemeye geldiği gün yönetici ben kabul etmiyorum kardeşim, istemiyorum fiber falan, bina delinecek boşu buşuna dediği için ne yazık ki hala VDSL kullanıyorum. Ha yine de şikayetçi değilim, 75 Mbit hız alıyorum. Ama altyapı müsait olmasına rağmen fiber kullanamıyoruz.

Hayırlı olsun :) Bizim burada yıllardır var. Hatta ben bireysel başvuru yaptım ve kabul de edildi, projesi çizildi, adamlar fiber kabloları döşemeye geldiği gün yönetici ben kabul etmiyorum kardeşim, istemiyorum fiber falan dediği için ne yazık ki hala Vdsl kullanıyorum. Ha yine de şikayetçi değilim, 75 Mbit hız alıyorum. Ama altyapı müsait olmasına rağmen fiber kullanamıyoruz. Yöneticiyi her gördüğümde içimden dışımdan sövüyorum, bu yazıyı yazarken de aktif olarak sövüyorum 🤤 (yönetici akrabam, hatta halam. bina aile binası. olmaz olsun binaları.)

Boşuna denilmiyor düşmanı uzakta değil yakında ara diye. :)
Cahil zihniyeti yüzünden çok geride kalır bu ülke daha.

Darısı başımıza adınıza çok sevindim :) hayırlı uğurlu olsun.
Teşekkürler 🙂
Havai hat olan bir bölgede olduğunuza göre, altyapı olayları sıkıntılı sanırım oralarda. Eski ve plansız yerleşim yerlerine benziyor. Fiber getirtmek büyük başarı olmuş bence. :D
Telefon hatları yerin altında ama elektrik hatları eski binalar yüzünden havadan gidiyor.
Siteler hariç mahallede tek FTTH olan bina bizim bina olacak 🙂

Binanız müstakil bir bina mı?
Sizin dışınızda fiber başvurusu yapan oldu mu binada ?
Bina 8 daireden oluşuyor. Benim dışında başvuran yok.
Hat değerleriniz çok iyi, zayıflama değerine bakarsak mesafe 200-300 civarı gibi geliyor. Belki mevcut bakır ekonomik ömrünü tamamlamıştır.
Teşekkürler 🙂
VDSL ve 75 Mbps olması büyük avantaj, bölgemde VDSL olsa inanın uğraşmazdım. Son 3 yıl hariç 4 Mbps kullandım. 13 yıl ADSL ile zaman geçirdim. Benim saha dolabım hariç diğer dolaplar değişti. Bir ben kalmıştım. VDSL beklerken FTTH geldi.

Bina sakinlerinden 1 kişi istemiyor, bina gecekondu gibi olur, ben istemiyorum diyor. 8 dairenin 4 tanesi tamam dedi, 1 daire daha tamam derse o arkadaş seve seve katlanacak. Sizde öyle yapsaydınız keşke.

Hayırlı olsun.
Teşekkürler🙂

Hayırlı olsun :) Bizim burada yıllardır var. Hatta ben bireysel başvuru yaptım ve kabul de edildi, projesi çizildi, adamlar fiber kabloları döşemeye geldiği gün yönetici ben kabul etmiyorum kardeşim, istemiyorum fiber falan, bina delinecek boşu buşuna dediği için ne yazık ki hala Vdsl kullanıyorum. Ha yine de şikayetçi değilim, 75 Mbit hız alıyorum. Ama altyapı müsait olmasına rağmen fiber kullanamıyoruz. Yöneticiyi her gördüğümde içimden dışımdan sövüyorum, bu yazıyı yazarken de aktif olarak sövüyorum 🤤 (yönetici akrabam, hatta halam. bina aile binası. olmaz olsun binaları.)
Ben olsam yöneticiye dalardım :D

Geri
Yukarı