9 Yıllık Uğraş Sonrası Gelen Fiber

Arkadaşlar benim de kapımın önünde Turkcell fiber kapağı var tam evin kapısının önünde. Bir hafta içerisinde bağlatmam lazım altyapı sorgulamada çıkmıyor apartman 1 haftada bağlarlar mı?

Perşembe günü TT tarafından arandım, eve ekip yönlendirdiler 😃

Gelen arkadaşlar bina holüne kablo kanalı geçilmesi gerekli deyip gittiler, pek anlam veremedim. Bügün tekrar arandım, kazı ve kablo için ekip boru sordu. Anladığım kadarıyla menhol kaldırımın altında kalmış. Susta ile kanalları kontrol ettiler. Kaldırım altında kalan kısım için ekip tekrar farklı ekibin geleceğini söylediler.

Konu ilerledikçe fotoğraflar eklenip güncellenecek.

Darısı yıllardır ADSL kullanıp yatırım bekleyen kullanıcılara...

Heyecandan fotoğrafı düzgün çekememişim 😂 fotoğrafta fiber makarası gibi görünüyor olmasına karşın o sadece sustaydı 🙂

Eki Görüntüle 482378

Ne gibi yollar izledin anlatabilir misin? Bugün dilekçe ile imza toplayıp gideceğim. Canıma tak etti artık VDSL2 altyapı bir de bu altyapı türünde düşük hız almam.

Ne gibi yollar izledin anlatabilir misin? Bugün dilekçe ile imza toplayıp gideceğim. Canıma tak etti artık VDSL2 altyapı bir de bu altyapı türünde düşük hız almam.
9 yılı anlatmaya kalksam sayfalara sığmaz.

Klasik dilekçeyi yazın ve teslim edin. Takip için numara isteyin. Israrla isteyin. Çünkü takip numarası verildiği zaman işleme alınmış oluyor.

Ardından altyapı çalışmamız var veya yok şeklinde geri dönüş olacaktır.

Sık sık dilekçe verip, mail atıp sesinizi duyurmanız lazım. Sürekli uğraşmanız gerekli. Yoksa altyapı gelmeyecektir.

Kimi tek dilekçe ile kavuşuyor kimisi aylarca uğraşıyor.

9 Yılı anlatmaya kalksam sayfalara sığmaz.

Klasik dilekçeyi yazın ve teslim edin. Takip için numara isteyin. Israrla isteyin. Çünkü takip numarası verildiği zaman işleme alınmış oluyor.

Ardından altyapı çalışmamız var veya yok şeklinde geri dönüş olacaktır.

Sık sık dilekçe verip, mail atıp sesinizi duyurmanız lazım. Sürekli uğraşmanız gerekli. Yoksa altyapı gelmeyecektir.

Kimi tek dilekçe ile kavuşuyor kimisi aylarca uğraşıyor.

Benim caddede fiber geçiyor direkt olarak. Yan müstekil sitede fiber altyapı var. Sorduğumda güvenlikçiye evin içine kadar fiber altyapı var dedi. Bende Twitter'dan şu an yazdım teknik birimden bilgi alıp geri döncekmiş. Ben dilekçeyi hazırlayım en iyisi.

Benim caddede fiber geçiyor direkt olarak. Yan müstekil sitede fiber altyapı var. Sorduğumda güvenlikçiye evin içine kadar fiber altyapı var dedi. Bende Twitter'dan şu an yazdım teknik birimden bilgi alıp geri döncekmiş. Ben dilekçeyi hazırlayım en iyisi.
Fiber geçemeyen cadde şehrine göre sokak kalmadı. Bunu eve ulaştırmak önemli.

Her fiber kablo eve giremez. Okul gibi devlet kurumlarına çekilen kablodan vatandaşa hizmet verilmez. Keza saha dolabı için çekilen kablodan FTTH yapmıyorlar(istisnalar hariç), mobese, trafik yoğunluk totemleri dahil. Örnekler çoğaltılabilir.

@millonertiger Müstakil sitede nasıl FTTH yapıldı her bina için siyah kutudan koymuşlar mı yoksa bir tane koyup evlere tek tek OBK mı çekmişler?
Turkcell öyle yapıyor. Bir noktaya pasif kutuyu ekleyip oradan OBK ile evlere dağıtıyor. TT'de aynısını yapıyordur diye umuyorum.

Yan apartmana fiber geldiği için müstakil evine FTTH çekilen DH üyesi vardı. Buna çok şaşırmıştım.

@Patrixcs müstakil sitede nasıl ftth yapıldı her bina için siyah kutudan koymuşlar mı yoksa bir tane koyup evlere tek tek obk mı çekmişler?

Onu bilmiyorum dostum. Bugün çıkacağım geçerken soracağım nasıl yapıldı diye. Bakabilir miyim diye soracağım.
Fiber geçemeyen cadde şehrine göre sokak kalmadı. Bunu eve ulaştırmak önemli.

Her fiber kablo eve giremez. Okul gibi devlet kurumlarına çekilen kablodan vatandaşa hizmet verilmez. Keza saha dolabı için çekilen kablodan ftth yapmıyorlar(istisnalar hariç), mobese, trafik yoğunluk totemleri dahil. Örnekler çoğaltılabilir.

Turkcell öyle yapıyor. Bir noktaya pasif kutuyu ekleyip oradan obk ile evlere dağıtıyor. TT'de aynısını yapıyordur diye umuyorum.

Yan apartmana fiber geldiği için müstakil evine ftth çekilen DH üyesi vardı. Buna çok şaşırmıştım.

Müstekile fiber çekmek zor değil. Yan siteden az çok anladım onlar bir dilekçe ile altyapıya kavuşmuşlar. Ama nasıl dağıttılar bilmiyorum. Benim bulunduğum bölgede daha çok Superonline yaygın fakat nereye başvuracağım onu da bilmiyorum. En yakın diğer daire sitesinde var. O da zaten dibimde benim.

Geri
Yukarı