90 Derece İşlemci Sıcaklığı Ne Gibi Sorunlar Yaratır?

Hkyinn

Kilopat
İşlemcim boşta 50 derece civarında, yük altında en fazla 90 derece oluyor. Ekran kartı da aynı şekilde. LOL gibi sistem istemeyen oyunlarda Intel HD Graphics ekran kartını kullanıyorum ısınmasın diye, o zaman en fazla 80 derece oluyor işlemci. Bu FPS düşmesi haricinde çok sıkıntı yaratır mı? İşlemcinin ömrü azalır mı, veya yanar mı?

İşlemci : i5 2450M 2.4GHZ Turbo Boost ile 3.1GHZ
Ekran Kartı : GT 520MX

Bu arada bilgisayar 4 yıllık.

Evet, ısı değeri çok yüksek ve sıkıntı yaratabilir. Termal macunu yenileyin ve fanlarınızı temizleyin. İşlemci soğutucunuz nedir?

Sağlıklı değil fakat sonuçta kapalı kutu ısınması normal. Oyunlarda benim 75 - 80 derece Casper bilgisayarım. Test yapınca benimde 90'ı geçmiyor. Size tavsiyem iletkeni iyi olan macun sürmeniz. Oyun bilgisayarlar 90 derece zaten görmezler adı üstünde oyun bilgisayarı. 90 derece bence normal sürekli 90 derece oluyorsa sıkıntılı devamlı aynı sıcaklıkta olması zarar verebilir. Sağlıklı hızda alamazsınız.

Sağlıklı değil fakat sonuçta kapalı kutu ısınması normal. Oyunlarda benim 75 - 80 derece Casper bilgisayarım. Test yapınca benimde 90'ı geçmiyor. Size tavsiyem iletkeni iyi olan macun sürmeniz. Oyun bilgisayarlar 90 derece zaten görmezler adı üstünde oyun bilgisayarı. 90 derece bence normal sürekli 90 derece oluyorsa sıkıntılı devamlı aynı sıcaklıkta olması zarar verebilir. Sağlıklı hızda alamazsınız.

Benim bir ara fan yanmıştı garantisi olduğu için ücretsiz bir şekilde yeni parça takıldı laptopu aldıktan 3-4 ay sonra oldu zaten çok şaşırdık sonra yapıldı bende 88 90 alıyorum bir sıkıntı yaşamadım tam 1.5 sene oldu

benim işlemcimboşta 91 derecede geziyor kullanınca 93 94 oluyo fanım mı kötü yoksa psu mu yetersiz
psu 230 watt işlemci intel i5 760

Yeni konular

Geri
Yukarı