90 TL aldığım DualShock 3 orijinal çıktı

The10thDoctor

Hectopat
Yer
TARDIS
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 5 NH.QFLEY.004
Intel Core I5-12500H
Kingston DDR4 3200 MHz 16 GB RAM
RTX 3050Ti
Samsung 512 GB M.2 SSD
Meslek
Time Lord
Geçen günlerde böyle bir konu açılmıştı ve bana 90 TL gibi fiyatlara satılan DualShock 3 cihazların orijinal olmadığı söylenmişti orijinal DualShock 3 kumandalarının orjinalinin o fiyatlara bulunamayacağını söylemişlerdi hatta @c1unky bana bana 90 TL gibi fiyatlara orijinal olabilir dediğim için bana gülmüştü ve dalga geçmişti.

Ben geçen hafta Trendyol'dan havuz elektronik denen mağazadan 2 tane Sony marka DualShock 3 sipariş ettim ve kargom geldiğinde ikisinin de arkasındaki model numaralarına baktım ve CECHZC2H yazıyordu yani orijinal DS3 kolunun kodu ile uyuşmuyordu ve çakma mal olduklarını anladım. Bir de 2 DS3 kumandadan biri bozuktu ve birini iade ettim sonra iade kabul olunca bu sefer yine Trendyol'dan mkm teknoloji market adlı mağazadan DS3 istedim 1 tane ve sonra kargo geldikten sonra ürün koduna baktım ve bu beni gerçekten gülümsetti çünkü arkasında şu yazıyordu CECHZC2E yani bu orijinal bir Sony marka DS3 kumandasıydı ve hissiyatı çakma olan ürüne göre gerçekten daha iyiydi.

Bunu sizinle paylaşmak istedim çünkü yakın zamanda DS3 alacak biri bunları göz önünde bulundursun. 🙂
Çakma olan DS3:
Orijinal olan DS3:

@Doruk Efe

Son düzenleme:
Hayırlı olsun hocam eğer PlayStation 3'ünüz varsa gamepad test programı indirerek tuşların hassasiyetini test etmenizi öneririm.
Hocam PS3 için aldım zaten ve test programı nasıl indirliyor bir fikrim yok.

Teşekkürler. 🙂

Orijinal olup olmadığını nereden anlıyorsun?
Model numarasından anlaşılıyor her DS cihaz.
Eğer cihazınız crackli ise küçük bir pkg dosyası ile program iniyor ardından tuşların hepsini test edebiliyorsunuz.
Crackli değil maalesef.
Hocam gerçekten orijinal mi? Ben de almayı düşünüyorum hatta alayım gelince yazarım.
Hocam telefonum yok olsaydı atardım resmini hatta yapabilirsem WebCam ile çekmeye çalışırım olursa atarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı