90 TL kablolu kulak içi kulaklık önerisi

346264

Hectopat
Selam arkadaşlar 40 TL-90 TL arası kablolu kulak içi kulaklık arıyorum sağlam olduğuna inandığınız marka veya model varsa tavsiyelerinizi alırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu kulaklığı kullanıyorum gayet memnunum hocam tavsiye ederim.

Bu kulaklığı kullanıyorum, gayet memnunum hocam, tavsiye ederim.

Çok dandik.

Selam arkadaşlar 40 TL-90 TL arası kablolu kulak içi kulaklık arıyorum sağlam olduğuna inandığınız marka veya model varsa tavsiyelerinizi alırım.

İlk 150'ye kadar, JBL hiçbir kulak içi model alınmaz. Fiyatına hakaret kalitede ses veriyorlar çünkü.
İlk modeli 3,5 yıl kullandım uzun ömürlü olduğuna dair bu tip yorumlar bulabilirsiniz iki model de gerçekten kaliteli.

İlk 150'ye kadar, JBL hiçbir kulak içi model alınmaz. Fiyatına hakaret kalitede ses veriyorlar çünkü.
İlk modeli 4 yıl kullandım uzun ömürlü olduğuna dair bu tip yorumlar bulabilirsiniz iki model de gerçekten kaliteli.
Hocam kullandınız mı?Kullandıysanız deneyimlerinizi söyler misiniz bende 100TL bandında kulak içi kulaklık arıyorum.

Hocam kullandınız mı? Kullandıysanız deneyimlerinizi söyler misiniz bende 100TL bandında kulak içi kulaklık arıyorum.

Hocam şunu söyleyebilirim ki gürültü önleme özelliğini en iyi kullanan kulaklıklardan. Sesi oldukça kaliteli ve detaylı ses alıyorsunuz. Fakat güçlü bas arıyorsanız bu kulaklık size göre değil. Bass'ı var güzel veriyor fakat aşırı derecede değil. Bir üst modeli olan MDR-EX250ap bir tık daha kaliteli gözüküyor(karşılaştırdığım değerlere göre) fakat neredeyse 2 katı para vermeye değmez.
Kablo kalitesi iyi değil tek sorunu o olabilir. Birkaç ay kullanımdan sonra kablolar damarlı gibi gözüken kabloya dönüşüyor. Saatlerce suyun altında kaldı. Belki ezdim, büzdüm ama kral olacak beni yıllarca idare etti. Yakın zamanda kendisi veda etti. Bu kulaklığı günümüzün yarı fiyatına almıştım. Şu an ayrı bir kulaklığım olmasa ilk tercihim bu model olurdu.

@rickrollin hocam bir de dikkatli olun Sony kulak içi piyasasında sahte ürünler çok fazla; ürün elinize ulaştıktan sonra kulaklığı kulağınıza tam oturtun ve bir müzik açıp testini yapın. Eğer kaliteli ses alamıyorsanız ve dışarıdaki gürültüler bariz bir şekilde duyuluyorsa iade edin.

Hocam şunu söyleyebilirim ki gürültü önleme özelliğini en iyi kullanan kulaklıklardan. Sesi oldukça kaliteli ve detaylı ses alıyorsunuz. Fakat güçlü bas arıyorsanız bu kulaklık size göre değil. Bass'ı var güzel veriyor fakat aşırı derecede değil. Bir üst modeli olan MDR-EX250ap bir tık daha kaliteli gözüküyor(karşılaştırdığım değerlere göre) fakat neredeyse 2 katı para vermeye değmez.
Kablo kalitesi iyi değil tek sorunu o olabilir. Birkaç ay kullanımdan sonra kablolar damarlı gibi gözüken kabloya dönüşüyor. Saatlerce suyun altında kaldı. Belki ezdim, büzdüm ama kral olacak beni yıllarca idare etti. Yakın zamanda kendisi veda etti. Bu kulaklığı günümüzün yarı fiyatına almıştım. Şu an ayrı bir kulaklığım olmasa ilk tercihim bu model olurdu.

@rickrollin hocam bir de dikkatli olun Sony kulak içi piyasasında sahte ürünler çok fazla; ürün elinize ulaştıktan sonra kulaklığı kulağınıza tam oturtun ve bir müzik açıp testini yapın. Eğer kaliteli ses alamıyorsanız ve dışarıdaki gürültüler bariz bir şekilde duyuluyorsa iade edin.
Teşekkür ederim hocam.JBL T110 Mikrofonlu Kulak Içi Kulaklık Fiyatı, Yorumları - Trendyol
hocam bu kulaklık neden alınmaz çok öneren oldu açıkcası ben JBL ye Sony den daha sıcak bakıyordum siz diyene kadar.

Teşekkür ederim hocam.JBL T110 Mikrofonlu Kulak Içi Kulaklık Fiyatı, Yorumları - Trendyol
Hocam bu kulaklık neden alınmaz çok öneren oldu açıkcası ben JBL'ye Sony'den daha sıcak bakıyordum siz diyene kadar.

Screenshot_119.png

İki kulaklığın + özelliklerini kutucuk içine aldım. JBL tek iyi özelliği güçlü bass' özelliklerine sahip olması. Onun haricinde frekans değerleri Sony'nin daha iyi olarak gözükmekte. Bu değerler sayesinde Bass ve tizler daha taze çıkmakta. Yani JBL model kulaklıkta yapay bass bulunuyor. Empedans değeri de ses şiddeti bakımından normal değerlerde. Sürücü detayı önemlidir. Bir kulaklık ne özellikte olursa olsun, neodinyum sürücü o kulaklığın sunmuş olduğu ses kalitesinin daha temiz ve taze çıkmasını sağlar. Bunun en iyi örneğini, şu an kullanmıuş olduğum Philips she1405 kulaklıktan verebilirim. Ana değerler çok iyi olmamasına rağmen kaliteyi neodimyum sürücü ile kurtarıyor.
Başka kaynaklardan da tam net olarak bulamadım JBL'in tam değerlerini. Ama Sony'nin her türlü daha kaliteli olacağını düşünüyorum.

Geri
Yukarı