900-1000 TL'ye mikrofonu iyi oyuncu kulaklık tavsiyesi

Hocam bunlar için ses kartı almaya gerek var mı? B450M S2h anakart.
Hiç bilmiyorum lakin bunların çoğu zaten 7.1 ve zaten bu pahadakiler genellikle gerekmiyor. Ama yinede gerekiyor mu gerekmiyor mu bilmiyorum. Araştırman da fayda var zaten bulursun hemen.
Maalesef ama teşekkür ederim.

Anladım teşekkür ederim, az önce forumda ikisi arasında incelemelere bakarken bunu buldum.
@@snatch_dt adında bir arkadaş şu şekilde karşılaştırma yapmış;

Ben dün Alpha s siparişi verdim. Henüz elime geçmedi. Ben de yorumlara bakıp MH752 mi alsam dedim. Özellik olarak çok fark olduğunu görünce Alpha s aldım.
Çok fark var arada.
MH 752 / Alpha s.
  1. 40 mm sürücü 50 mm sürücü.
  2. 26 ohm empedans 65 ohm empedans.
  3. Frekans 20-20000 HZ 13-27000 Hz.
  4. Mikrofon 100-10000 HZ mikrofon 50-18000 Hz.
  5. Mic hassasiyeti -42DB Mic hassasiyeti -38DB.
  6. Kutuda yedek kulak pedi yok yedek ped var.

Ben bunlara bakarak Alpha S'te karar kıldım. Bakalım geldiğinde göreceğiz. Bu değerlere göre her konuda MH752 geride. MH752 340 gram Alpha s 310 gram.
Bu yorumdan sonra emin olamadım. Ayrıca dediğim gibi ses kartı hangisi için lazım hangisi için değil hiçbir fikrim yok aydınlatabilir misiniz?
Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

Maalesef ama teşekkür ederim.

Anladım teşekkür ederim, az önce forumda ikisi arasında incelemelere bakarken bunu buldum.
@@snatch_dt adında bir arkadaş şu şekilde karşılaştırma yapmış;

Ben dün Alpha s siparişi verdim. Henüz elime geçmedi. Ben de yorumlara bakıp MH752 mi alsam dedim. Özellik olarak çok fark olduğunu görünce Alpha s aldım.
Çok fark var arada.
MH 752 / Alpha s.
  1. 40 mm sürücü 50 mm sürücü.
  2. 26 ohm empedans 65 ohm empedans.
  3. Frekans 20-20000 HZ 13-27000 Hz.
  4. Mikrofon 100-10000 HZ mikrofon 50-18000 Hz.
  5. Mic hassasiyeti -42DB Mic hassasiyeti -38DB.
  6. Kutuda yedek kulak pedi yok yedek ped var.

Ben bunlara bakarak Alpha S'te karar kıldım. Bakalım geldiğinde göreceğiz. Bu değerlere göre her konuda MH752 geride. MH752 340 gram Alpha s 310 gram.
Bu yorumdan sonra emin olamadım. Ayrıca dediğim gibi ses kartı hangisi için lazım hangisi için değil hiçbir fikrim yok aydınlatabilir misiniz?
Önceden yazmıştım sunucu değişiminde silinmiş mesaj.

Arkadaş ilginç bir inceleme yapmış. Sürücü kalınlığı ve mic hassassiyeti ne alaka bilmiyorum ama çok önemi olmaması lazım. Oyuncu kulaklıklarını genelde çalıştırmak kolay olduğu için empedansın da bunlarda fazla bir önemi yok. Frekans aralığının daha büyük olması ses için teknik olarak iyi bir şey, fakat ikisinin ayarı tonlaması farklı olduğu için tek bununla karşılaştırma yapılmaz. Her iki kulaklığı deneyenlerden duyduğuma göre MH751/MH752'in sesi direkt daha iyi, daha rahat. Mikrofon zaten testlerden bariz belli hangisi daha iyi. Yedek pad MH serisi ile gelmiyor, CM satmaya başladı ama bulması da çok kolay değil hala. Alpha'larda da tek Alpha S'in yanında yedek pad geliyor.

Ses kartı için de harici DAC ve/ya Amp'in olmadığı sürece ne kullandığın çok farketmiyor. Ben şahsen USB ses kartlı modelleri güzel buluyorum çünkü bu şekilde her cihazda aynı sesi alıyorum, canım isterse de ses kartını çıkarabiliyorum. Bir de ses kartlı MH752 ses kartsızla neredeyse aynı fiyat, almamak için çok neden yok 😁.

Önceden yazmıştım sunucu değişiminde silinmiş mesaj.

Arkadaş ilginç bir inceleme yapmış. Sürücü kalınlığı ve Mic hassassiyeti ne alaka bilmiyorum ama çok önemi olmaması lazım. Oyuncu kulaklıklarını genelde çalıştırmak kolay olduğu için empedansın da bunlarda fazla bir önemi yok. Frekans aralığının daha büyük olması ses için teknik olarak iyi bir şey, fakat ikisinin ayarı tonlaması farklı olduğu için tek bununla karşılaştırma yapılmaz. Her iki kulaklığı deneyenlerden duyduğuma göre MH751/MH752'in sesi direkt daha iyi, daha rahat. Mikrofon zaten testlerden bariz belli hangisi daha iyi. Yedek pad MH serisi ile gelmiyor, CM satmaya başladı ama bulması da çok kolay değil hala. Alpha'larda da tek Alpha S'in yanında yedek pad geliyor.

Ses kartı için de harici DAC ve/ya AMP'in olmadığı sürece ne kullandığın çok fark etmiyor. Ben şahsen USB ses kartlı modelleri güzel buluyorum çünkü bu şekilde her cihazda aynı sesi alıyorum, canım isterse de ses kartını çıkarabiliyorum. Bir de ses kartlı MH752 ses kartsızla neredeyse aynı fiyat, almamak için çok neden yok 😁.

MH752 siparişi verdim ilgilenen ve yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı