900 Liraya Hangi Telefonu Almalıyım?

igayin61

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Yeni bir telefon almak istiyorum 1-2 haftadır bu forumda ve internette neredeyse izlemediğim inceleme videosu kalmadı fakat hala karar verebilmiş değilim. Çeşitli teknoloji mağazalarına gittim her telefonu inceledim ama hala kafamda soru işaretleri var. Maksimum para limitim 900 lira. Bu limiti göz önünde tutarak şu telefonların üzerinde duruyorum.

• Samsung s3 mini
  • Sony Xperia M
  • General Mobile Discovery
  • Samsung Galaxy Wın

Htc, LG gibi markaların telefonları ile herhangi bir bilgim yok o markalarda olabilir sizin tavsiyelerinize bağlı yani. :D

Bu saydığım telefonlar arasında öncelikli tercihim Sony Xperia M. Fakat bu telefonla ilgili güncelleme sıkıntısı olabileceğini söylüyorlar ve dahili hafızanın yetersizliği. Yani 4 gb lık hafızanın yarısını sistem alsa bana ne kalacak? Micro SD kart alır takarım problem değil fakat micro SD karta bu telefonda oyun gibi şeyleri yükleyemiyormuşuz yani sadece telefonun hafızasını kullanmak zorundaymışız buda bu telefonu bana göre iş görmez hala getiriyor. Root gibi şeylerle hallediliyormuş bu sorun ama onlardan da ben anlamam o kadar derine giremem yani bozarım felan onunlamı uğraşayım bir daha. :)

Neyse diğer telefon ise bu forumda çöpçüler kralı olarak nitelendirilen General Mobile Discovery. İnternette ne kadar site, forum varsa hepsinin incelemelerine baktım. Telefonu gidip kendimde kullandım test ettim diğer telefonlara yaptığım gibi. Bu telefon insanları ikiye ayırmış durumda bir taraf çok kötü olduğunu çin malı bir telefon olduğunu iddaa ediyor diğer tarafsa tam tersini. Aslında benim cihaz yukardaki tüm telefonlardan hoşuma gitti çünkü özellikleri diğerlerine göre hepsinden iyi. Telefonu kullandım ne var ne yok baktım herhangi bir sorun v.b göremedim. Ama forumdaki yorumlar aklımı karıştırdı o yüzden tam güvenipte alamıyorum bu telefonu.

Diğer telefonlar ise Samsung galaxy s3 mini ve WIN. Bu iki telefonuda inceledim ama ikiside bana çok hoş cihazlar olarak gelmedi hele beyaz renkleri berbat diyebilirim bana göre. Ama performans bakımından çoğu kişi tarafından tavsiye ediliyor.

Şuan aklımdaki telefonları ve düşüncelerimi yazdım şimdi de sizden yorum bekliyorum sizce ne yapmalıyım? Ben öğrenci adamım her yıl yeni telefon alacak durumum yok aldıktan sonra 2-3 yıl kullanmam gerek o telefonu o yüzden yorumlarınızı buna göre yaparsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
O telefonun siyah renkli veya daha farklı bir rengi var mı peki? Beyaz renkli kesinlikle almam da isterse 5-6 çekirdek olsun. :D Beyaz renk televizyon, bilgisayar parçası, kamera, modem ne varsa uyuzum teknolojik eşya olarak. Bedava verseler bile almam. :)

İnternette aradım siyah renklisi var ama hiçbir teknoloji mağazasında yok Türkiye'de.

O telefonda şöyle olumsuzluklar var bataryası çıkmıyor 8 GB dahili bellek micro sd kart giriş yeri yok. Belki batarya sorun olmaz ama olabilir de şişer felan işim yok onunla uğraşacağım direk çıkartıp yeni bir batarya takmam varken yok oraya gönder felan zor iş.+ Hafıza kartı olmadan da herhangi bir iş göreceğini sanmıyorum. 8 GB'tın 6 GB'tı bana kalsa 2-3 oyun yüklesem müzik felan derken yer kalmayacak.

Her konuda bıkmadınız mı Nexus 4 tartışmasına olay aramaktan? Arkadaşa bu durumlar olumsuz geliyorsa almaz, bitti. Bu kadar uzatmanın alemi yok.

Benim tavsiyem de Win.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı