900₺ R5 3600 için soğutma tavsiyesi

Daha fazla  
Merhaba, arkadaşlar bütçem 900TL ve işlemcim R5 3600. kararsızlığım şu yönde PC'me 1TB HDD alacağım fiyatı 400-450TL civarı bunu almak eğer sıvı soğutucu alacaksam bütçem HDD'ye yetmeyecek belki birkaç ay sonra alabilirim. Fakat Artics 34E-sports Duo alırsam 500-550 TL civarına HDD için de bütçem kalıyor 40-50TL bir şey eklemem gerekiyor onu yapabilirim. Size sorumu anlamışsınızdır. Sırf HDD için hava soğutma alayım mı? Bahsettiğim hava soğutma da akranlarına göre çok güçlü gerçekten fakat sıvı almakta bambaşka bir deneyim verecek tabii ki. Asıl soruş nedenim o kadar da gerek yok ise sıvı soğutmaya hava soğutmayı alayım ve HDD'mi de almış olayım. Veya biraz daha bekle HDD için sıvı soğutma kaçırılmaz diyorsanız biraz daha bekleyeceğim HDD için.

Almayı düşündüğüm 900TL'lik soğutucu bu efendim.

-Kasam Corsair Spec Delta RGB Max. 240mm sığıyor soğutucu. Aynı fiyatta daha performanslı ürün biliyorsanız önerilerinizi beklerim.

Eger RAM'leriniz Low profil degilse uste taktiginiz zaman sivi sogutmayi takamassiniz ve RAM'lere deger. One takmak zorunda kalirsiniz. @passat hocamin dedigini yapin gayet yeterli ve avantajli.

Arctic Freezer 34 eSports DUO işlemciniz için gayet yeterli, hem onu alıp hem de HDD alabilirsiniz.
Hocam saygılar, ramlerim XPG 3200mhz 16gb(8x2) CL16 acaba sıkıntı yaratır mı anakartım ise asus tuf b-450 plus gaming. dediğim üzere hdd yi bir kaç ay sonrasına yine alabilirim sıvı soğutma almak ilerisi için mantıklı olur diye düşünüyorum şuan da. Yine artic 240mm değerse sığmaz ise pf240 yer sıkıntısı yapar mı acaba? Yoksa hiç mi bulaşmayım Esports u alıp rahatıma bakayım.

Geri
Yukarı