900 TL 1TB SATA SSD önerisi

Maximum

Kilopat
Daha fazla  
Ana diskim Samsung 970 EVO 500GB; işletim sistemim, programlar ve birkaç oyun halihazırda burada. Almak istediğim diski ise muhtemelen oyun dışında kullanmayacağım. Bu yüzden QLC bir SSD istemiyorum. Bütçem taş çatlasa 950 TL'ye çıkar, yani anlayacağınız 870 EVO alamıyorum gibi görünüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

İkisi de taş gibi. Ultra 3D daha iyi bir tercih olur tabii. Barracuda 120'nin eksikliği 256 MB DRAM olması. Ultra 3D'de 512 MB veya da 1 GB DRAM vardı sanırım 1 TB modelinde.

Forumlarda yazıyor kronik sorunlu diye.
Attığım SSD'den haberin bile yok. :) Ezbere öneri yapıyorsun. 900 TL bütçeye Patriot Burst öneriyorsun. Sorsam Patriot Burst niye önerdin, cevap veremezsin. Attığım model SSD Plus değil, Ultra 3D.

Bunlardan herhangi biri tercih edilebilir, hepsi sağlam SSD modelleridir.

Samsung 1tb
SanDisk SSD Plus kronik sorunludur.
Patriot
Samsung yetmezse bunu alın.
Edit: Haha emojisi atmanın lüzmu yok. Forumlarda yazıyor kronik sorunlu diye.

Kim demiş Ultra 3D sorunlu diye? QVO ne? Patriot ne?

Samsung 1tb
SanDisk SSD Plus kronik sorunludur.
Patriot
Samsung yetmezse bunu alın.
Edit: Haha emojisi atmanın lüzumu yok. Forumlarda yazıyor kronik sorunlu diye.
Şu listeye bak bir ondan sonra gel öneri yap. Bilmediğiniz konularda artık öneri yapmayı kesin! Ultra 3D sorunlu bir model değil. Ultra 3D'yi SSD Plus zannediyorsunuz sanırım. Arkadaş özellikle QLC SSD istemiyorum demiş ve sen gidip 870 QVO önermişsin. 870 QVO iyi bir SSD değil. Ayrıca Patriot önermek saçmalıktan öteye gitmez bu bütçede daha mükemmel SSD'ler varken. DRAM olmayan, giriş seviyesi kontrolcülü bir model öneriyorsunuz haberiniz yok.

İkisi de taş gibi. Ultra 3D daha iyi bir tercih olur tabii. Barracuda 120'nin eksikliği 256 MB DRAM olması. Ultra 3D'de 512 MB veya da 1 GB DRAM vardı sanırım 1 TB modelinde.
Hocam Amazon Prime üyesiyim. İki üründe de Amazon'da "Prime" ibaresi var; Seagate olan 878 lira, Sandisk olan 948 lira. Aradaki farka değer derseniz Sandisk'e yönelirim. Tekrardan belirteyim bu diske oyun ve arşiv dışında pek bir şey yüklemem. Cevaplarsanız sevinirim.

Geri
Yukarı