900 TL İkinci El Ekran Kartı Önerisi

• Konuyu başlatan txc
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 730

txc

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler bu konularda çok bir bilgim olmadığı için ve yeni bir ekran kartı almayı düşündüğüm için bu başlıkta aklımdaki bütün soruları sormak istiyorum şimdiden herkese teşekkürler.
İşlemcim Ryzen 3 2200G PSU'm ise High Power 400W 80+ Bronze Kırmızı Fanlı Aktif PFC Güç Kaynağı (HPE-400BR-A12S)
Maalesef şuan bunu değiştiremem ekran kartı olarak aklımda RX 570 var fakat hangisini almalıyım?
Darboğaz yapabilir dendi fakat LoL gibi basit oyunlar oynadığım için çok sıkıntı olacağını düşünmüyorum bütçem 900TL ikinci el alacağım zaten ve daha alt fiyatlarda rx 570 nitro+ 8GB bulabildim fakat beni şüphelendiren durumlar;
1: PSU yeterli mi, değilse ben bu kartı kullanırsam ne olur?
2. Bu kartta 6+8 pin güç girişi var fakat benim PSU'mda sadece 6 pin girişi var 6 to 6+8 pin girişi bulamadım böyle bir aparat var mı?
3. Saphire RX 570 Nitro+ 4GB ve 8 GB arasındaki fark fazla mıdır ?
Onun dışında önerilerinizi bekliyorum tek fanlı olanı düşünmüyorum görselliğe önem verdiğim için. Şimdiden herkese teşekkürler. :)
İyi günler bu konularda çok bir bilgim olmadığı için ve yeni bir ekran kartı almayı düşündüğüm için bu başlıkta aklımdaki bütün soruları sormak istiyorum şimdiden herkese teşekkürler.
İşlemcim Ryzen 3 2200G PSU'm ise High Power 400W 80+ Bronze Kırmızı Fanlı Aktif PFC Güç Kaynağı (HPE-400BR-A12S)
Maalesef şuan bunu değiştiremem ekran kartı olarak aklımda RX 570 var fakat hangisini almalıyım?
Darboğaz yapabilir dendi fakat LoL gibi basit oyunlar oynadığım için çok sıkıntı olacağını düşünmüyorum bütçem 900TL ikinci el alacağım zaten ve daha alt fiyatlarda rx 570 nitro+ 8GB bulabildim fakat beni şüphelendiren durumlar;
1: PSU yeterli mi, değilse ben bu kartı kullanırsam ne olur?
2. Bu kartta 6+8 pin güç girişi var fakat benim PSU'mda sadece 6 pin girişi var 6 to 6+8 pin girişi bulamadım böyle bir aparat var mı?
3. Saphire RX 570 Nitro+ 4GB ve 8 GB arasındaki fark fazla mıdır ?
Onun dışında önerilerinizi bekliyorum tek fanlı olanı düşünmüyorum görselliğe önem verdiğim için. Şimdiden herkese teşekkürler. :)
Gerçekten yardıma ihtiyacım olan bir konu. Acaba neden cevap gelmedi? :(

Son düzenleme:
Molex to 8 pin dönüştürücü var fakat ne kadar sağlıklı olur bilemem.
4GB ve 8GB Arasında da fark yok bile diyebiliriz,bulabilirsen 8GB al ileriye yönelik olur.
Sapphire'nin sitesinde önerilen güç kaynağı 500W, 450Wile kullananlarda var.

8 GB alırsan geleceğe yatırım yapmış olursun çünkü şimdiden oyunlar 4 GB Vram'den fazlasını istiyor. Ama oynayacağın oyunlar LoL gibiyse 4 GB almalısın. Ben ekran kartını uzun süreli kullanmak istiyorum ilerde çıkan oyunları da oynarım dersen 8 GB al. PSU konusunda tavsiyem yükseltmen yukarıda arkadaşın yazdığı gibi önerilen 500W. Ryzen 3 2200G darboğaz yapmaz rahatlıkla alabilirsiniz.

merhaba kardeş öncelikle ekran kartını RX580 2.el alabilirsin şuanki sahibinden fiyatları 750-900 arası değişiyor,eğer takviye psu istersen yine 2.el 750+80 plus alabilirsin oda 250-350 arası

RX 570 ITX veya 2.el GTX 1060 almanızı öneririm. Güç kaynağınız üst model RX 570 ve 580 kartları ile sıkıntı çıkarabilir.

merhaba kardeş öncelikle ekran kartını RX580 2.el alabilirsin şuanki sahibinden fiyatları 750-900 arası değişiyor,eğer takviye psu istersen yine 2.el 750+80 plus alabilirsin oda 250-350 arası
Teşekkürler fakat darboğaz yapmaz mı 580 ?
İşlemciyi zorlayan oyunlarda darboğaz olur ama LoL tarzı oyunlarda sıkıntı olacağını düşünmüyorum.
Çok teşekkürler zaten LoL harici oynadığım csgo apex ve witcher 3 var sadece onlarda da sıkıntı yapmaz sanırım değil mi ?

Kesinlikle şunu al. ITX ile aralarında olan 50 TL'lik farka değecektir. Bellek hızı ve soğutmadan dolayı. Ayrıca RX 570 güncellemeler ile ve Nvidia'nın RTX serisine yönelik güncellemeler getirmesiyle GTX serisini bir nevi unutması yüzünden RX 570 artık GTX 1060 6 GB modelinden daha güçlü gözüküyor testlerde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı