900 TL mekanik klavye önerisi

Apex 3 veya G213 alacağım. Barış abim isterse o klavyeyi de alırız tabii amaç gücenmece olmasın bu sene son senem çok şükür hiç yokluk çekmedim.

Canını yesinler :) Listeye bir klavye daha ekledim. Furylevel olanı almayı düşünüyordum, görsel olarak senin sevdiğin gibi "pavyon Edition" ancak uzun saatler bilgisayar başında çalışıyorum, bilek desteği olmadığı için istemedim. 3'ü de uzun uzun baktığım ürünler, G213'ten sonra XPG'yi birebir deneyip gördüğüm için ısrar ettim sen de haklısın.

Allah hiçbir şeyin yokluğunu göstermesin kardeşim, hayırlı geceler.

Yataktan kalkmaya üşenmesem Logitech G213 ile XPG Summoner'ı yan yana koyup inceleme videosu yapacağım o raddeye geldim 😅 Biraz daha kararsız kalırsan 3. Dünya Savaşı bu konu altında başlayabilir!

Arkadaş Türkçe olsun, tam boy olsun, bilek desteği olsun diye şart koşmamış. Güzel görünsün, brown Switch hissiyatına benzer bir hissiyat sunsun demiş.
Bahaneye bak klavyenin tuşlarının yarısı yok la.

Yataktan kalkmaya üşenmesem Logitech G213 ile XPG Summoner'ı yan yana koyup inceleme videosu yapacağım o raddeye geldim 😅 Biraz daha kararsız kalırsan 3. Dünya Savaşı bu konu altında başlayabilir!
Xpg summoner daha iyi.

Daha önce G213 kullandım fakat sanırım cidden G213 alacağım. Kronik sorun çıkarsa iade ederim. Yapacak bir şey yok.
G213, K552'den daha iyi bir klavye. K552'nin sadece mekanik olması göz boyuyor.

G213 de tuşa bastıktan 0.8 ms sonra tepkime verirken, K552'de 26.5 ms tepkime veriyor. Yani hız bakımından G213 daha iyi.

Screenshot_1.jpg

G213 de tuşa bastıktan 0.8 ms sonra tepkime verirken, K552'de 26.5 ms tepkime veriyor. Yani hız bakımından G213 daha iyi.

Eki Görüntüle 1541733
Kesinlikle haklısınız, ben de aldıktan sonra öğrenmiştim ki G213'ün tepkime süresi, piyasadaki uyduruk mekanikler de dahil, membran klavyelerin büyük çoğunluğundan daha üstün. Ben büyük memnuniyetle kullanıyordum ancak dış kaplamasından mıdır bilmem; çok toz tutuyor ve içindeki kırıntıları temizlemek için tuşlarla savaşmak gerekiyor. Tuşlar zor sökülüyor. Sırf bu sebepten gidip alüminyum kasalı bir mekanik aldım ki üzerine toz birikmesin, tuşların arasına kırıntı kaçmasın, temizliği kolay olsun diye. Başka bir sebebi yok.

Eki Görüntüle 1541733
G213 şuan 0.8 değil 2ms tr akakçe satılan modeller öyle. Ayrıca zaten elimiz 40 ms falan aradaki fark hissedilemez ve fark oluşturmaz bile. Önemli olan mekanik olup geri dönüş yapması. Mx cherry red switche benzer kaliteli switchleri var geri dönüşü çok daha iyi alıp daha iyi tepki vereceğini ortada. Ayrıca malzeme kalitesi olarakda fark atar alüminyum gövde ile. Ki Aynı şekilde g213 de Aynı anda tuş basma desteği bile yok. Şuan piyasadaki kumara k552 nin 26ms olduğu bilgisi de yok ve ms olayı abartı dediğim gibi.

Geri
Yukarı