9000-10000 TL GTX 1080 Sistem Toplama

DTZNLC

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese selamlar artık yeni bir sistem toplama zamanımın geldiğini fark ettim. Şuan kullandığım sistem Asus GTX680 DCU II Top, i5 3570K, DDR3 Gskill 16GB RAM, anakarttan emin değilim ama sanırım Asus maximus V gene diye hatırlıyorum. Şimdi bu sistemi toplayalı 4 seneden fazla oldu diye hatırlıyorum. Tabi bu bilgisayarı topladıktan sonra araştırma yapmayı kesmiştim şimdi yeni sistemlere biraz uzak kaldım sizin önerileriniz tavsiyelerinizle yeni bir bilgisayar toplamak istiyorum.

Öncelikle içerisinde olmasını istediğim parçalar şunlar;

SSD: Samsung 256GB 950 PRO M.2 (şuan kullandığım 120 GB bir SSD mevcut o yüzden 500 yerine 256GB tercih ettim.)
KASA: Cooler Master MasterCase Maker 5
SOĞUTMA: Cooler Master MasterLiquid Pro 240
EKRAN KARTI : ASUS GTX 1080 ROG STRIX O8G ( A8G ve O8G düşüncelerinizi de merak ediyorum)

Bunların dışında PSU, anakart ve hali ile İşlemci için tavsiye bekliyorum. Bunların dışında bi öneriniz varsa da lütfen paylaşın. Önerileriniz de harddisk ve monitöre yer vermeyin şu an 4 TB harddisk, 144 Hz monitör kullanmaktayım. Bütçe ufak tefek değişebilir. Bilgisayarı aralık ayında almayı düşünüyorum. Şimdiden önerilerini yazan tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle herkese selamlar artık yeni bir sistem toplama zamanımın geldiğini fark ettim. Şuan kullandığım sistem Asus GTX680 DCU II Top, i5 3570K, DDR3 Gskill 16GB RAM, anakarttan emin değilim ama sanırım Asus maximus V gene diye hatırlıyorum. Şimdi bu sistemi toplayalı 4 seneden fazla oldu diye hatırlıyorum. Tabi bu bilgisayarı topladıktan sonra araştırma yapmayı kesmiştim şimdi yeni sistemlere biraz uzak kaldım sizin önerileriniz tavsiyelerinizle yeni bir bilgisayar toplamak istiyorum.

Öncelikle içerisinde olmasını istediğim parçalar şunlar;

SSD: Samsung 256GB 950 PRO M.2 (şuan kullandığım 120 GB bir SSD mevcut o yüzden 500 yerine 256GB tercih ettim.)
KASA: Cooler Master MasterCase Maker 5
SOĞUTMA: Cooler Master MasterLiquid Pro 240
EKRAN KARTI : ASUS GTX 1080 ROG STRIX O8G ( A8G ve O8G düşüncelerinizi de merak ediyorum)

Bunların dışında PSU, anakart ve hali ile İşlemci için tavsiye bekliyorum. Bunların dışında bi öneriniz varsa da lütfen paylaşın. Önerileriniz de harddisk ve monitöre yer vermeyin şu an 4 TB harddisk, 144 Hz monitör kullanmaktayım. Bütçe ufak tefek değişebilir. Bilgisayarı aralık ayında almayı düşünüyorum. Şimdiden önerilerini yazan tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim.
Ekran kartında diğer 2 model sepete eklenmediği için bunu seçtim. İşlemci olarak da 6700K oyunlar için gerçekten çok fazla performansa sahip. Anakartın incelemesi de mevcut bu kadar üst düzey bir sistem istediğiniz için bunu ekledim haliyle biraz bütçe aştı. Farklı yerlerden toplarsanız muhtemelen istediğiniz bütçe aralığına gelecektir. Son olarak biraz daha bekleyin derim yeni işlemcilerin çıkması gündemde ondan sonra kararınızı verirsiniz.

Dosya Ekleri

• 10700.PNG
    10700.PNG
    28 KB · Görüntüleme: 143
Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Bildiğim kadarı ile 7. nesilden ziyade 8. nesil cannonlake'de çok fazla değişiklik olacakmış. 7. Nesil çıktığın da 6700k'nın fiyatını düşürebilirler o zaman 6700k alıp cannonlake beklenebilir. Zaten 6700k 2K da pişman etmeyecektir. Anakart önerinizi çok beğendim. Kesinlikle alacağım anakart bu dedim.

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Bildiğim kadarı ile 7. nesilden ziyade 8. nesil cannonlake'de çok fazla değişiklik olacakmış. 7. Nesil çıktığın da 6700k'nın fiyatını düşürebilirler o zaman 6700k alıp cannonlake beklenebilir. Zaten 6700k 2K da pişman etmeyecektir. Anakart önerinizi çok beğendim. Kesinlikle alacağım anakart bu dedim.
Rica ederim zaten bekleyin dememin sebebi fiyat olarak şuan kullanılan işlemcilerin biraz daha hesaplı olabilmesinden dolayıdır dediğiniz şekilde yapılabilir. Belki de performans açısından büyük farklılıklar olacaktır seçiminizi de bu yönde kullanırsınız o zaman. Netice de az bir bütçe ayırmıyorsunuz ve bu bütçeyle en günceli en iyi şekilde toplanmalıdır.

İşlemci: İ7 6800K
Anakart: ASRock X99 Taichi
RAM: Corsair Vengeance LPX 16 (2x8) GB 2400 Mhz
Ekran Kartı: Gigabyte GTX 1080 G1 Gaming
HDD: Seagate Barracuda 2 TB 7200 RPM
SSD: Crucial MX300 1 TB
İşlemci Soğutucu: Akasa Venom A20
Kasa: Silverstone Primera PM-01 Beyaz
PSU: Silverstone Strider Gold 80+Gold 850 W
Toplam 9331 TL

Teknobiyotik'ten toplandı. İleride bir tane daha Gigabyte GTX 1080 G1 Gaming alarak SLI yapabilirsin. Anakart, işlemci ve güç kaynağı buna izin veriyor (y). Ayrıca istersen RAM'leri tekrar alarak 32 GB yapabilirsin.

Sistemin ilk parçasını dayanamadım aldım. Sistemi aralık ayı içerisinde toplamayı düşünüyordum normal de ama kasa olarak maker 5t çok ilgimi çekti. Şubat ayı içerisin de Türkiye'de satışa sunulacakmış. Beklemelimiyim bilemedim açıkcası. Şuan eski kasam corsair carbide R 400'ü kullanıp şubatta maker 5t almayı düşünüyorum. Sistem önerilerine hala açığım arkadaşlar bir de benim xl2420z 24" monitörüm maks 1080p desteklediği için bir de monitör önerisi rica ediyorum. Kasa ile birlikte şubatta alıcam monitörü. Sadece monitör için ekstra 2000-3500tl arası bi monitör önerisi istiyorum.
Bu arada ekran kartını 2860tl ye A8G modelini aldım.

Sistemin ilk parçasını dayanamadım aldım. Sistemi aralık ayı içerisinde toplamayı düşünüyordum normal de ama kasa olarak maker 5t çok ilgimi çekti. Şubat ayı içerisin de Türkiye'de satışa sunulacakmış. Beklemelimiyim bilemedim açıkcası. Şuan eski kasam corsair carbide R 400'ü kullanıp şubatta maker 5t almayı düşünüyorum. Sistem önerilerine hala açığım arkadaşlar bir de benim xl2420z 24" monitörüm maks 1080p desteklediği için bir de monitör önerisi rica ediyorum. Kasa ile birlikte şubatta alıcam monitörü. Sadece monitör için ekstra 2000-3500tl arası bi monitör önerisi istiyorum.
Bu arada ekran kartını 2860tl ye A8G modelini aldım.

Hangi siteden aldığınızı belirtirseniz iyi olacaktır [emoji4]

Hangi siteden aldığınızı belirtirseniz iyi olacaktır [emoji4]
Black Friday indirimi ile aldım. Hepsiburada.com dan.

Arkadaşlar kafam da kararlaştırdığım bileşenler şunlar ;
MSI Gaming Z170A M7 Anakart
İ7 6700k
CM Master Liquid 240 Pro
Corsair RM850x Gold Modüler Psu

Ekran kartı ile toplam da 6500tl tutuyor.
Bunlar da kesin karar kıldım diyebiliriz. Sizden istediğim ddr4 ram, kasa ve ssd önerisi. M.2 ssd'ye özellikle oyun için gerek var mı karar veremedim. 2000-2500tl Bütçe var ram, kasa ve ssd için ama illa 9000tl ye ulaşmasına gerek yok daha düşükte olabilir. Özellikle kasa ve ssd konusunda çok kararsız kaldım yardımlarınızı bekliyorum. Aralık ayının 9'una kadar sipariş vericem ciddi şekilde fikirlerinize ihtiyacım var.

Black Friday indirimi ile aldım. Hepsiburada.com dan.

Merhaba,
Hepsiburada da şu anda sizin aldığınız üründe bulunan %8 indirim black friday indirimi mi, yoksa o indirim bitti mi diye sorabilir miyim? Bende sizin fiyat aralığınızda sistem toplayacağım ve parçaları yavaş yavaş almak istiyorum, dolar yükseldiği için biraz bekleyebilirim diyordum ama indirimdeyse kaçırmak istemem.

Konunuzu takip ediyorum, bir seylere karar verdiğinizde sebebiyle yazarsaniz cok sevinirim. Teşekkürler iyi sosyaller :)

Merhaba,
Hepsiburada da şu anda sizin aldığınız üründe bulunan %8 indirim black friday indirimi mi, yoksa o indirim bitti mi diye sorabilir miyim? Bende sizin fiyat aralığınızda sistem toplayacağım ve parçaları yavaş yavaş almak istiyorum, dolar yükseldiği için biraz bekleyebilirim diyordum ama indirimdeyse kaçırmak istemem.

Konunuzu takip ediyorum, bir seylere karar verdiğinizde sebebiyle yazarsaniz cok sevinirim. Teşekkürler iyi sosyaller :)
Black Friday her sene kasım ayının sonuna doğru yapılan dünya çapında indirim etkinliğidir. Genelde 1 gün sürüyor diye biliyorum. Tabiki 1 günden fazla sürdüğü yerlerde var. Hepsiburada.com'da 25 kasım da başlayıp 1 gün sürdü malesef bu seneki black friday'i kaçırdın. Ben de bütün sistemi toplıyamadım malesef başka işlerim olduğu için ama ekran kartını o fiyata görünce de dayanamadım. :) Anakartı M7 almak istememin sebebi benim istediğim özelliklere yeterli olduğuna karar verdim. Acıkcası bana yeterli olan 1000 tl'ye bir kart varken belki de kullanmıyacağım özelliklerle dolu bi karta 1500-2000 tl vermeyi saçma buldum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı