9000-10000 TL ile PC toplama

Bütçe
9500 civarı
@Dyvanx 3600X'in yanına soğutma almaya gerek yok hocam, Wraith Spire yetiyor. F/P olarak bir oyuncu için Avior çok daha mantıklı, render yapacak birisi için Gaia biraz daha önde elbette.

Avior'un ekran kartının modeli, kasa modeli ve anakart daha iyi olduğu için öneriyoruz zaten. Gamepad'de bir oyun oyuncunun kanayan yarası, kaliteli bir şey almak istediğimizde 600 lira vermek zorunda kalıyoruz :(

@Efe10 hocam 10400F ile 2070 ekran kartının darboğaz yaptığı oyunlara da bakmak lazım, benim izlediğim Death Stranding RTX 2070+R5 3600 videolarında da darboğaz yaşanıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
@Dyvanx 3600X'in yanına soğutma almaya gerek yok hocam, Wraith spire yetiyor. F/P olarak bir oyuncu için avior çok daha mantıklı, render yapacak birisi için gaia biraz daha önde elbette.

Avior'un ekran kartının modeli, kasa modeli ve anakart daha iyi olduğu için öneriyoruz zaten. Gamepad'de bir oyun oyuncunun kanayan yarası, kaliteli bir şey almak istediğimizde 600 lira vermek zorunda kalıyoruz :(

@Efe10 hocam 10400F ile 2070 ekran kartının darboğaz yaptığı oyunlara da bakmak lazım, benim izlediğim Death Stranding RTX 2070+R5 3600 videolarında da darboğaz yaşanıyor.

3600X konusunda beni düzeltiğiniz için teşekkürler.😁 Ben sadece görüşümü belirtim bence ikisi de çok çok iyi kasalar ama dediğim gibi işin içinde render varsa kesinlikle Gaia ama oyun oynanacak ve render yoksa Avior bencede daha iyi bir sistem.😄😉

Aşağıdaki sistem daha mantıklı, yanında 1000 lira değerinde Wireless Xbox kolu çıkıyor (PC ile uyumlu) İ5 10400F Ryzen 5 3500'den çok daha iyi performans veriyor, 2070 Super modeli olarak Gaming Trio koymuşlar Palit olandan daha iyi.

SSD'yi A2000, PSU'yu Cooler Master NWE 650W yapabilirsiniz.

Darboğaz yapar.
Aşağıdaki sistem daha mantıklı, yanında 1000 lira değerinde Wireless Xbox kolu çıkıyor (PC ile uyumlu) İ5 10400F Ryzen 5 3500'den çok daha iyi performans veriyor, 2070 Super modeli olarak Gaming Trio koymuşlar Palit olandan daha iyi.

SSD'yi A2000, PSU'yu Cooler Master NWE 650W yapabilirsiniz.

@Efe10 @Eeen Keşke bir baksanız sisteme de öyle beğenseniz 2070S+i5-10400F darboğaz yapar hatta 2070 ile bile yapıyordu galiba.
Evet 2070 ile yapıyor.

Darboğaz yapar.

@Efe10 @Eeen Keşke bir baksanız sisteme de öyle beğenseniz 2070S+i5-10400F darboğaz yapar hatta 2070 ile bile yapıyordu galiba.
Evet 2070 ile yapıyor.
Aksini söyleyen mi oldu? Ben de darboğaz yapıyor dedim zaten Arda'ya.

@Efe10 attığı sistemi beğenmişsiniz ondan dedim.

@Ardaaa11 attığın sistemde darboğaz var ben de darboğaz var dedim ve bana kızgın attın.

Hadi eyvallah madem biliyorsunuz ve eleştiriye kapalısın ben yokum.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2020-10-20 193917.png
    Ek Açıklama 2020-10-20 193917.png
    20,6 KB · Görüntüleme: 40
@PanzerTR düzgün sistem önerinde gözümüz şenlensin :) Beni eleştirin ama 10400F ile RTX 2070 darboğaz oluyor gibi eleştirmeyin, düzgün eleştirin. Sanki biz bilmiyoruz darboğaz olduğunu...

@PanzerTR düzgün sistem önerinde gözümüz şenlensin :) Beni eleştirin ama 10400F ile RTX 2070 darboğaz oluyor gibi eleştirmeyin, düzgün eleştirin. Sanki biz bilmiyoruz darboğaz olduğunu...
Haha? Madem biliyorsun önerme kardeşim! O halde ben de GamePower PSU öneriyorum sonra da diyeceğim ki ''Sanki biz bilmiyoruz C4 olduğunu.''

İşten bu kadar kolay kaçamazsınız konu sahibi etiketler ise toplarım sistem. İşlerim var şu an.

Bilen arkadaşlara soruyorum, 3070 sığabilir mi acaba? Sığamıyorsa 2070S'li bir sistem toplanır. Bu arada işlemci ve kasa kötü. İşlemci olarak en az Ryzen 5 3600 kullanın AMD tarafında. Kasa olarak ise MSI MAG Force 100M kullanabilirsiniz. PSU önerilerini arkadaşlar yapar.
Ne gibi Bi fark var acaba bu konuya çok yabancıyım
Render yapmayacaksanız işlemciyi Intel yapmanızı öneririm. Ve anakartı LGA soket yapmanız lazım.
Farkı tam olarak ne
Darboğaz ne anlayamadım
Render yapmayacaksanız işlemciyi Intel yapmanızı öneririm. Ve anakartı LGA soket yapmanız lazım.
lga soket ? uyumlumu değil bu sistemin soketi
Darboğaz yapar.

@Efe10 @Eeen keşke bir baksanız sisteme de öyle beğenseniz 2070S+i5-10400F darboğaz yapar hatta 2070 ile bile yapıyordu galiba.
Evet 2070 ile yapıyor.

Ya bu darboğaz tam olarak ne anlayamadım kusura bakmayın cahil kaldım biraz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı