9000-10000 TL kurgu için laptop önerisi

Bütçe
9.000-10.000 TL

Nviten

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar, daha spesifik olarak kurgu işleri ile uğraşacağım için beni 4 sene gibi bir süre götürebilecek, kurguda yeterli sayılabilecek bir laptop ihtiyacım var. Bunun için daha çok Gaming laptoplara mı yönelmeliyim emin değilim, bütçemi maksimuma zorlamama da gerek yok. Bu bütçeye kadar bulabileceğim bana kurgu için yetecek laptop önerebilir misiniz?

Modellere çok hakim değilim ama 3050ti ve i7 veya Ryzen7 bir bilgisayar işinizi görecektir. Fakat eğer bütçeyi biraz arttırabilirsseniz 3060 ciddi bir fark yaratır arada. Bütçe meselesi size kalmış. Ama özellikle kurgu yapacaksanız işlemciden pek taviz vermeyin.
Ayrıca kurgu için renk kalitesi önemli. Alacağınız modelin panel renk doğruluğunun yüksek olması yararınıza olacaktır.

Macbook Air yeterli seviyede olur mu? Macbook düşüncem vardı fakat hem Windows daha rahat olur hem de Macbook Pro harici almak sıkıntı olur diye köşeye atmıştım. Malum Prolar da 13 binden falan başlıyor.

Modellere çok hakim değilim ama 3050ti ve i7 veya Ryzen7 bir bilgisayar işinizi görecektir. Fakat eğer bütçeyi biraz arttırabilirsseniz 3060 ciddi bir fark yaratır arada. Bütçe meselesi size kalmış. Ama özellikle kurgu yapacaksanız işlemciden pek taviz vermeyin.
Ayrıca kurgu için renk kalitesi önemli. Alacağınız modelin panel renk doğruluğunun yüksek olması yararınıza olacaktır.
İlk başlarda Monster düşüncem vardı i7+3050ti olan falan fakat kasa ve TDP muhabbetinden sıkıntılıymış sanırsam. Belirli modelleri iyi gibi ama ben hangileri daha rahat tam bilmiyorum doğrusu.

Isınma vs. konularda bu laptopun bi' sıkıntısı var mıdır acaba? Öneriler için teşekkürler ayrıca:)

MacBook Air yeterli seviyede olur mu? MacBook düşüncem vardı fakat hem Windows daha rahat olur hem de MacBook Pro harici almak sıkıntı olur diye köşeye atmıştım. Malum Pro'lar da 13 binden falan başlıyor.

İlk başlarda Monster düşüncem vardı i7+3050 Ti olan falan fakat kasa ve TDP muhabbetinden sıkıntılıymış sanırsam. Belirli modelleri iyi gibi ama ben hangileri daha rahat tam bilmiyorum doğrusu.

Isınma vs. konularda bu laptopun bi' sıkıntısı var mıdır acaba? Öneriler için teşekkürler ayrıca:)

Yok ısınma sorunu yoktur.

Şu an 4K daha bütçe ekleyip gidip Lenovo Legion 5 almalı mıyım diye arada kalıyorum. Az bir bütçe artışı da değil ama değer mi emin değilim. Mantıklı olur mu? Geçtiğimiz günlerde de sanırım fiyatı 12 bin civarıymış şu anda 14 bin.

Şu an 4K daha bütçe ekleyip gidip Lenovo Legion 5 alınır mı diye arada kalıyorum. Az bir bütçe artışı da değil ama değer mi emin değilim. Mantıklı olur mu? Geçtiğimiz günlerde de sanırım fiyatı 12 bin civarıymış şu anda 14 bin.

Değer hocam ama ben Tulpar t25.1'in stoğunu bekleyin derim, GP76 kasa kullanıyor.

Geri
Yukarı