9000 TL Laptop Önerisi

Bütçe
9000
Bence bu devirde dizüstü bilgisayar alınacaksa ekran kartı en az 1660 Tİ olmalı. İşlemci olarak da en az 6 çekirdekli işlemci olmalı 8 çekirdek olursa daha iyi olur. Bu özellikler 1080p de 3 yıl rahat götürür. Artık Nvidia GTX 1650 Tİ 4 GB ekran kartı bile yetmez oldu. 4 GB VRAM artık yetersiz kalıyor. En az 6 GB VRAM lazım oluyor oyunlarda.
Şuan aklım bu modele gitti ama 2020 yılında çıkmış bir oyun bilgisayarını nasıl olur da 60Hz yaparlar diye düşünüyorum. Baktığım laptoplar arasında en iyi f/p ürün açık ara ama bunun da ekranı pek tatminkar değil. Sanırım her güzelin bir kusuru oluyor dedikler gibi :D

Tavsiyeniz için tekrardan teşekkür ederim, bu modelleri hiç bilmiyordum. Monster almayı düşünüyordum, 8500 TL'lik Monster alınca 9ay taksit ödedikten sonra vade farkı yüzünden 9200 TL'ye denk geliyor ödediğiniz toplam tutar. Hem de o fiyata GTX 1650 alınıyor. Aylık taksit olarak 60TL fazla ödeyerek TUF almak çok daha mantıklı geldi bana.

Şu an aklım bu modele gitti ama 2020 yılında çıkmış bir oyun bilgisayarını nasıl olur da 60Hz yaparlar diye düşünüyorum. Baktığım laptoplar arasında en iyi F/P ürün açık ara ama bunun da ekranı pek tatminkar değil. Sanırım her güzelin bir kusuru oluyor dedikler gibi :D.

Tavsiyeniz için tekrardan teşekkür ederim, bu modelleri hiç bilmiyordum. Monster almayı düşünüyordum, 8500 TL'lik Monster alınca 9ay taksit ödedikten sonra vade farkı yüzünden 9200 TL'ye denk geliyor ödediğiniz toplam tutar. Hem de o fiyata GTX 1650 alınıyor. Aylık taksit olarak 60TL fazla ödeyerek TUF almak çok daha mantıklı geldi bana.

Ekran için eğer eski oyunları (LoL, CS:GO, GTA V ) veya yeni oyunlardan Valorant gibi oyunları oynamayı planlıyorsan evet yetersiz. Ancak yeni çıkan AAA tarzı oyunlarda emin ol FPS değerin en fazla 75-80 olur. Tabi bu değerler Ultra - High ayarlarda geçerli. Bu yüzden ihtiyaç durumuna göre bakmak gerek. Bu modelin aslında 144 Hz olan versiyonu vardı. Özellikle Intel işlemcili olan versiyonunda. Ama onun hem işlemcisi düşük ( Intel Core i7 10750H 6 çekirdek 12 iş parçacığı ) hem de fiyatı yüksekti. Yani o da şu an piyasada yok. Daha 1-2 hafta önce Gittigidiyor'da bulunuyordu sanırsam tükenmiş. Olsa o modeli de önerirdim.

Ekran için eğer eski oyunları (LoL, CS:GO, GTA V ) veya yeni oyunlardan Valorant gibi oyunları oynamayı planlıyorsan evet yetersiz. Ancak yeni çıkan AAA tarzı oyunlarda emin ol FPS değerin en fazla 75-80 olur. Tabi bu değerler Ultra - High ayarlarda geçerli. Bu yüzden ihtiyaç durumuna göre bakmak gerek. Bu modelin aslında 144 Hz olan versiyonu vardı. Özellikle Intel işlemcili olan versiyonunda. Ama onun hem işlemcisi düşük ( Intel Core i7 10750H 6 çekirdek 12 iş parçacığı ) hem de fiyatı yüksekti. Yani o da şu an piyasada yok. Daha 1-2 hafta önce Gittigidiyor'da bulunuyordu sanırsam tükenmiş. Olsa o modeli de önerirdim.
Biraz araştırdım da aslında haklısınız. AAA oyunlarda zaten maksimum 70-80, ortalama 60 fps görüyor bu sistem. Ancak rekabetçi oyunlar için keşke en azından 120Hz olsaymış. 60Hz ekrana da sahip olsa bence bulunduğumuz durum içerisinde yine de en sağlam f/p laptop bu gibi gözüküyor. Diyaloğumuz umarım konu sahibi arkadaşa da fikir vermiş olur :)

Biraz araştırdım da aslında haklısınız. AAA oyunlarda zaten maksimum 70-80, ortalama 60 fps görüyor bu sistem. Ancak rekabetçi oyunlar için keşke en azından 120Hz olsaymış. 60Hz ekrana da sahip olsa bence bulunduğumuz durum içerisinde yine de en sağlam f/p laptop bu gibi gözüküyor. Diyaloğumuz umarım konu sahibi arkadaşa da fikir vermiş olur :)
Umarım. Eğer elinde imkan varsa bütçeyi biraz arttırıp TUF almasını tavsiye ederim. Çünkü Nvidia GTX 1650 Tİ modeli dediğim gibi yetersiz kalıyor. Asus'un neden burada 60 hz seçtiğini bilmiyorum belki de fiyat içindir. Ama arkadaşın elinde imkan varsa bunu şiddetle tavsiye ederim.

O bütçe ile 1660 Ti altına bakmayın.

O bütçe ile 1660 Ti altına bakmayın.

Hocam sanki HP OMEN biraz fiyatı aşmamış mı ? Yani yuvarlak hesap 11.000 TL bütçe yeterse elbette bende HP OMEN olan dizüstü bilgisayarı öneririm ama bütçesi yeter mi bilemiyorum. @3lackbess hocam sizinde bütçeniz bu kadar esneyebiliyorsa sizede i5 10300H hocamın önerdiği bilgisayarı öneririm. Her ne kadar işlemci kısmı zayıf olsada eğer işlemci gerektirmicek işler yaparsanız bu da güzel. Yani aslında tam oyun için yapılmış.

Hocam sanki HP OMEN biraz fiyatı aşmamış mı ? Yani yuvarlak hesap 11.000 TL bütçe yeterse elbette bende HP OMEN olan dizüstü bilgisayarı öneririm ama bütçesi yeter mi bilemiyorum. @3lackbess hocam sizinde bütçeniz bu kadar esneyebiliyorsa sizede i5 10300H hocamın önerdiği bilgisayarı öneririm. Her ne kadar işlemci kısmı zayıf olsada eğer işlemci gerektirmicek işler yaparsanız bu da güzel. Yani aslında tam oyun için yapılmış.
Bu fiyatlara RTX 2060 olduğunu görmemiştim, öneri için teşekkür ederim. Aslında şuan aklımda bu model var, sizce hangisi daha mantıklı olur?

9.140TL brocum tavsiye ederim birazcık bütcenin üstnüde ama idare et artık birazcık RAM kısmında sıkıntı cekebilirisin ama senin fiyat aralığında bunlar var maalesef yapabilecek bir şey yok. ACER NITRO 5 CORE İ5 9300H 2.4GHZ-8GB-1TB+128GB SSD-15.6"-GTX1650 4GB-W10 fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Hocam ben 7.5k gibi bir fiyata excalibur almıştım. 8 ram, GTX 1650, 512gb. işlemcisi aynı. 15.6" siz bunu nasıl 9.140tlye buldunuz?

Hocam ben 7.5k gibi bir fiyata Excalibur almıştım. 8 RAM, GTX 1650, 512 GB. İşlemcisi aynı. 15.6" siz bunu nasıl 9.140TL'ye buldunuz?

Bende aynı özelliklerde Monster'ı 6800TL'ye almıştım.
Bu fiyatlara RTX 2060 olduğunu görmemiştim, öneri için teşekkür ederim. Aslında şu an aklımda bu model var, sizce hangisi daha mantıklı olur?

Ben kesinlikle HP Omen'ı tercih ederim kalite farkı çok büyük, aslında TUF laptoplar kalitesiz ama görünüşü şık yani ısınma sorunu çok fazla var bir de R9 işlemcinin R7 4800H'dan azıcık daha iyi ayrıca o R9 çok ısınır çünkü TUF'da ısınma sorunu var ama ASUS ROG modelleri çok iyi yani markayı kötülemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı