9000 TL laptop önerisi

BaranPinar

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, çok yer değiştirdiğim için laptop almaya karar verdim. Önerisi olan var mıdır? Ben şunu buldum: ASUS Tuf Gamıng Fx506lu-hn053 I5-10300h 8gb Ddr4 1tb Hdd + 256gb Ssd Gtx1660tı 6gb 15.6 144hz Fdos Fiyatı, Yorumları - Trendyol

İleride 8 GB RAM takviyesi ile iyi olur gibi geliyor.
Fakat ekran kartını sorduğumda bana sadece 1660 Ti dediler. Laptoplarda Max-Q falan olmuyor muydu?

Yanına 24 inç 144Hz monitör almayı da planlıyorum. Bağlarken herhangi bir sıkıntı olur mu? Bu arada lütfen masaüstü alın demeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, çok yer değiştirdiğim için laptop almaya karar verdim. Önerisi olan var mıdır? Ben şunu buldum: ASUS Tuf Gamıng Fx506lu-hn053 I5-10300h 8gb Ddr4 1tb Hdd + 256gb Ssd Gtx1660tı 6gb 15.6 144hz Fdos Fiyatı, Yorumları - Trendyol

İleride 8 GB RAM takviyesi ile iyi olur gibi geliyor.
Fakat ekran kartını sorduğumda bana sadece 1660 Ti dediler. Laptoplarda Max-Q falan olmuyor muydu?

Yanına 24 inç 144Hz monitör almayı da planlıyorum. Bağlarken herhangi bir sıkıntı olur mu? Bu arada lütfen masaüstü alın demeyin.

Hocam neden başka monitör alasınız bu da 144 Hz ayrıca Max -Q kartlardan uzak durun Mobile kartlar zaten performans konusunda geriden geliyor biraz daha kısmayın.

Alınır gayet güzel modeldir Max-Q falan da değil. Ama sonradan başka bir monitör bağlamanız saçma olmaz mı zaten ekranı 144 Hz.

Alınır gayet güzel modeldir Max-Q falan da değil. Ama sonradan başka bir monitör bağlamanız saçma olmaz mı zaten ekranı 144 Hz.
15.6 inç çok küçük geliyor. Dizi, film ve oyunlarda daha rahat ediyorum. Bu arada Max-Q olmadığı için kasa için olan 1660ti ile arasında performans farkı çok olur mu ?
Hocam neden başka monitör alasınız bu da 144 Hz ayrıca Max -Q kartlardan uzak durun Mobile kartlar zaten performans konusunda geriden geliyor biraz daha kısmayın.
Hocam eski laptop kullanıcısıyım. 15.6 inç çok küçük oluyor. Monitörü ana ekran, laptopun ekranınıda 2. monitör gibi yapmayı düşünüyorum.

İlk olarak Max-Q olmaması daha iyi. Performans olaraksa aşağı yukarı GTX 1660 gücünde falan olur.
AAA oyunları RDR2 gibi ultra felan olmasada yüksek ayarlarda akıcı oynamak istiyorum. Oynatır mı ?
Birde ikinci monitor alıp dediğim gibi onu ana monitör yapıp laptopun ekranını 2. monitör yapabilir miyim ? Bu laptopta bağlanır mı ikinci monitör, performans kaybı yaşanır mı ?

Ultra'da 30 High'da 50 ve Meduim'da 70 civarı almanız lazım. Oyunlardaki gereksiz ayarları kapatarak sabit 60 FPS alabilirsiniz.
Yorumu güncelledim ona da cevap verirseniz sevinirim. Birde konuyla alakalı değil ama 144hz monitör de 70 fps alsam oyunlarda sıkıntı olur mu ? Çokk soru sordum kusura bakmayın. Çok teşekkür ederim.

Yorumu güncelledim ona da cevap verirseniz sevinirim. Bir de konuyla alakalı değil ama 144Hz monitör de 70 FPS alsam oyunlarda sıkıntı olur mu? Çok soru sordum kusura bakmayın. Çok teşekkür ederim.

İlk sorunuza gelirsek büyük ihtimalle yapamazsınız ama tam emin değilim onu araştırın derim. 144 Hz ekranda 70 FPS alırsanız da sıkıntı olmaz. Kaç FPS alıyorsanız saniyede o kadar kez ekran kendini yeniler olay bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı