9000 TL laptop önerisi

Evet ama gücü kısılıp soğutulabilir. Problem olacağını sanmıyorum 3060 var içinde. Ayrıca MSI'dan daha yüksek fan hızlarına sahip o yüzden daha da iyi soğuyor.

Çoğu kişi fan ayarı ve Boost ayarını kapatmayı bulamamıştı diye biliyorum. Sırf 3060 var diye belki tercih edilebilir ama ısınma sorununun göz ardı edilmemesi lazım.

Omen 10 10.5 fiyatlarına düştüğünde kesinlikle alınabilir. Fiyatları kovalamanız lazım. 2 haftada 1 düşüyor bir sitede.
Yani gelecek RTX de, o yüzden RTX kartlara yönelmeniz daha iyi olacaktır.
Şöyle düşün ileride aşırı grafikli oyunlar çıkacak ya da RTX destekli oyunlar. Sen 1660 ile yapay zeka olmadan sürüne sürüne oynarken 1500TL daha vermedin diye kafanı taşlara vurursun bence.
Ama LoL CS valorantçıyım diğer oyunlarla fazla işim olmaz diyorsanız sizin attığınız model bayağı iyi.
Benim gönlüm kasa almakta fakat maalesef laptop tercih etmeliyim. 10.000 TL civarına yakın zamanda düşer umarım. Bu indirimi nerden takip edebilirim. Birde HP Omen'e 24 inç harici monitör takıp kullanabilir miyim çift monitör mantığında ?

Çoğu kişi fan ayarı ve Boost ayarını kapatmayı bulamamıştı diye biliyorum. Sırf 3060 var diye belki tercih edilebilir ama ısınma sorununun göz ardı edilmemesi lazım.
Yani MSİ afterburner ve Notebook fan control kullanılabilir. Olmadı Throttlestop. Yani biraz uğraşıp ciddi güçlü bir bilgisayar alınabilir. Ama omen dediğim gibi 10.500 TL ye cidden çok iyi bilgisayar. Kaçırılmamalı.

Eğer 1-2 ay beklenirse 3050ti yada ryzen 5000 serisi pc ler alınabilir. Piyasaya yeni girince ucuz olacaktır.
Benim gönlüm kasa almakta fakat maalesef laptop tercih etmeliyim. 10.000 TL civarına yakın zamanda düşer umarım. Bu indirimi nerden takip edebilirim. Birde HP Omen'e 24 inç harici monitör takıp kullanabilir miyim çift monitör mantığında ?

Bence Laptop her türlü kazanır. Kendi monitörü var, kendi bataryası, klavyesi , wifi, bluetotth alıcısı var Ses sistemi üzerinde. Yanınızda taşıyabilmek de cabası.
Yatağa uzanıp film izleme keyfi. Yada mutfağa taşıyıp bir şeyler yerken izleme keyfi bambaşka.

Ha eğer kasa ile laptop arasında 3-4 k fark olsa. Düşünülebilir. Ama fark 1000tl civarı olunca, Laptop wins.
3050 Ti'ı kesinlikle laptopta önermem 4 GB VRAM'i olacak. Sırf RTX diye günümüz oyunları için bile VRAM'i yetersiz bir kart tercih edilmemeli.
Ama 8500 civarına girecek piyasaya. Öyle de bakmak lazım.

Ha eğer kasa ile laptop arasında 3-4 k fark olsa. Düşünülebilir. Ama fark 1000tl civarı olunca, Laptop wins.

Ama 8500 civarına girecek piyasaya. Öyle de bakmak lazım.
Çok teşekkür ederim baya bilgilendim. Laptoptaki ram dual channel değil galiba. FPS konusunda çok düşüş olur mu dual channel'a göre ?

Öyle gireceğini pek sanmıyorum bazı kaynaklar neticesinde 10000 TL'den girecek diye düşünüyorum. Tabi bunda çip sıkıntısının da büyük payı var ancak 8500 TL'nin biraz hayal olduğunu düşünüyorum.
Yani 10000 civarı gelirse kimse almaz 3050ti yı. Sonuçta performansı 2060 dan %8 daha az. Tercih edilmez bence.
Teşekkürler. 2060 yerine 3050 ti tercih edilir mi ? Beklemem gerekir mi ? 2060 dan ucuz olcaksa beklenebilir sanki
Yani imkanınız varsa bekleyin derim. Ama hazır para bulundurun. Stoklar hızlı eriyecektir. Bekleyen kitlesi büyük.

Yeni konular

Geri
Yukarı