9000 TL Mini ITX sistem önerisi

eckir

Kilopat
Mini-ITX sistem toplamayı düşünüyorum. Bütçe monitör hariç 9000TL. Fakat 9000TL'yi geçmemesi lazım. Kullanım amacı tasarım uygulamaları ve oyun. Ayrıca kasayı yanımda taşıyıp LAN party cihazı olarak da kullanılacak bu yüzden ITX istiyorum. Kasa Thermaltake Core V1 olacak. ITX olmasına rağmen 28.5 Cm'lik GPU'lar sığabiliyor bu nedenle tek fanlı olma zorunluluğu yok. Aklımdaki sistem şu şekilde:

İşlemci: R5 3500X.
GPU: 1650S istiyorum fakat stokta olmadığı için 2.el alabilirim.
Anakart: B450 (ASUS MSI tercihen)
RAM: 16 GB.
PSU: Kaliteli bir markanın en az 80+ sertifikalı bir PSU'su. (mümkün ise modüler)
Depolama: 240GB civarı yeterli. M.2 SSD istiyorum kablo kalabalığı olmasın.

Aşağı yukarı 8-9 bin TL civarına geliyor. Sistemde mantıksız gelen bir yanı var mı?
Intel 10-11. nesil i5 ile de toplanabilir. Fakat bana AM4 soket ileride geliştirme için önü daha açık geliyor.

Bir de LENOVO IDEACENTRE G5 İ5 10400F 2.9GHZ 16GB 512GB 4GB NVIDIA GTX1650 SUPER WIN10 fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bu var. Ebatları büyük fakat hala taşınabilir. HDD'yi söküp SSD takabilirim. Bunun hakkında da fikrinizi alabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Sonradan İşlemciyi satıp 0 olarak 10400f alabilirsiniz.
Çok mantıklı fakat kasa Atx ebatında olmasını istemiyorum. Bir de fiyatı tuhaf şekilde uygun geldi. Bir yanlışlık olmasın ? güvenilir bir yer mi ?

Geri
Yukarı