9000 TL MSI GF65 vs Monster Tulpar T5 V19-2

Paul Atreides

Centipat
Daha fazla  
MSI Model >>

Monster Model >>

MSI model belirli günlerde indirime giriyor ve 9800 küsurlere gerileyebiliyor. Buna nazaran Monster model şu an %15 + %2'lik bir indirim etiketine sahip.
Özellikler bakımından Monster model ağır basıyor olsa da MSI kalitesi acaba bu özellikleri bastırıyor mu algısını terk edemedim bu yüzden yardımınıza ihtiyacım var, uzun vadede hangisi beni üzmez?

MSI modelin olumlu ve olumsuz yanları;

Notebookcheck İncelemesi >>

+ Alüminyum kasa.
+ Soğutma sistemi ve planı.
+ Model bileşenlerinin çoğu markaya ait.
+ Güncel BIOS.

- 8 GB RAM.
- 120 Hz ekran tazeleme.
- 9. nesil i7.
- Teknik destek konusunda Monster kadar ilgili değiller.
- Kronik menteşe, Coil Whine ve ışık sızması sorunları.
- Özelleştirilebilirlik konusunda Monster kadar özgür değil.

Monster modelin olumlu ve olumsuz yanları;

UserBenchmark raporu >>

+ 10. nesil i7 işlemci.
+ 16 GB RAM.
+ Özelleştirilebilirlik konusunda daha başarılı ve özgür bırakılmış.
+ Teknik destek gerektiren konularda muhatap bulmanız zor değil, yardımlar hızlı ve etkili.
+ 144 Hz ekran tazeleme.

- 256 GB SSD.
- Plastik kasa.
- Çok etkili olmadığını düşündüğüm soğutma sistemi ve planı.
- Güncel tutulmayan BIOS.
- Kronik menteşe, klavye, ekran görüntüsünün gitmesi, ekran ışık sızması, diğer ekran sorunları, 2 yıl süre sonunda bozulduğu iddia edilen anakart, normal kullanımda çok fazla ses çıkaran fan, kronik kasa sorunları.

Ben bahsedilen MSI'yı yeni aldım. Ups kargo getirmediği için cumartesi günü nöbet sonrası kendim gidip teslim aldım. 3 tane iç içe kutu vardı, ilk kutuda ufak bir yırtık vardı ama içerideki kutulara geçmemişti. Daha incelemeye vakit bulamadım ama kendi görüşüm MSI çok daha iyi bir seçim ama 9860 TL'ye alabiliyorsan.

Bir kere eksilere yazdıklarına bakalım,
-Ram 8gb ama boşta slot var 8 gb ram 250 lira civarında alıp takabilirsin
-Kronik menteşe sorunu bu modelde yok diye biliyorum. Işık sızması da bana gelen pcde yok.
-120 hz ekran tazeleme demişsin ancak ekran görüntü olarak gayet iyi, 1 ms tepki süresi var. İnceleme şansınız varsa gidip iki bilgisayarıda inceleyip değerlendirmenizi öneririm.

Ama diğer yandan alüminyum, her tarafı bakır soğutma borusu dolu bir kasa benim gözümdeki en büyük artısı çünkü kalite hissini verende bu detaylar.

Yani ben şöyle düşünüyorum, monster'ı dacia gibi görüyorum. Motoru çok iyi ama kasası ve iç aksamları ucuzluk kokan, servisi bakımları ucuz ve güzel. Msi ise highline donanımı yüksek vw araba gibi. Araç kaliteli ama diğer muadillerinden pahalı.

(Not: aracımda Dacia)

Yeni konular

Geri
Yukarı