9000 TL Sistem Önerisi

Nicanors

Hectopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem iyi fakat yine de toplama almanızı öneririm. Daha ekonomik olacaktır ve istediğiniz parça/marka açısından özgürleşecektir.

• CPU: Ryzen 5 1600
  • GPU: GTX 1080 Ti
  • Anakart: Gigabyte AB350-Gaming 3
  • RAM: Corsair 16 GB 3000 MHz
  • SSD: Samsung 960 Evo M.2 SSD 250 GB
  • HDD: Toshiba P300 1 TB
  • Kasa: Phanteks P400
  • PSU: Evga 650 GQ Gold PSU

Not: Nanokatalog fiyatları göz önünde tutularak toplanmıştır ve yaklaşık 9000 TL tutmaktadır.
Sadece oyun için değilse ekran kartını GTX 1080'e düşürüp ona göre parça değişikliliği yaparız.

Oyun sistemine göre topladım. Eğer amacınız sadece oyun oynamak değil ise belirtin. Bir de bu sistem için 4K monitöre ihtiyacınız var. Monitör için de bütçenizi belirtin.

Not: Nanokatalog, parçaları yurt dışından getirdiği için bileşenler yurt dışı garantilidir. Bunu da göz önünde bulundurmakta fayda var.

Son düzenleme:
@Nicanors ben şahsen @Jira arkadaşın fikrine katılmıyorum. Zaten piyasa çok karışık neden şimdi toplayasın ki? GTX 1080 olmuş 4.000 TL, buna yeterli bileşen alacam desen iyi masrafa girersin. Bence değmez, yazı bekle dediğim gibi ya da Mart-Nisan ayını bekle o zamana yeni kartlar çıkacak bir tanesini alıp takarsın hem. :)

Mart, nisan gibi yeni kartların çıkacağına dair bir kaynağın var mı? Her geçen gün mevcut parçaların fiyatları ve stok durumları kötüye gidiyor. 2000 serisi çıkana kadar beklemek daha büyük bir hezimete yol açabilir. Sistem bütçesine göre yukarıda. Artık kişiye kalmış.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı