9000 TL telefon tavsiyesi

Lelch

Hectopat
9000 TL altında bir telefon alacağım. Boyutu büyülüğü ve işlevsellik daha önemli kameradan. Kamerayı çok kullanmayacağım ve aklımda iPhone 11 ve Samsung S21 falan var. Ne alabilirim?

9000 TL altında bir telefon alacağım. Boyutu büyülüğü ve işlevsellik daha önemli kameradan. Kamerayı çok kullanmayacağım ve aklımda iPhone 11 ve Samsung S21 falan var. Ne alabilirim?

iPhone 11 ya da 12 mini öneririm hocam.
Android isterseniz overpriced bir telefon ama OnePlus 8 Pro öneririm.
Realme GT 5G modelide olabilir.

Kamera önemli değilse bu kadar pahalı bir cihaz almaya gerek yok. Realme GT kamera olarak fiyatına göre vasat.

Benim önerim daha uygun fiyatlı A52 ve S20 FE SD 865 modelini almanız işinizi görecektir. S21 ve Iphone 11 modelleri de iyi telefon bütçeyi sonuna kadar zorlayacaksanız.

Teşekkürler.

Kamera önemli değilse bu kadar pahalı bir cihaz almaya gerek yok. Realme GT kamera olarak fiyatına göre vasat.

Benim önerim daha uygun fiyatlı A52 ve S20 FE SD 865 modelini almanız işinizi görecektir. S21 ve iPhone 11 modelleri de iyi telefon bütçeyi sonuna kadar zorlayacaksanız.
P40 güzel geldi sizce p40 uygun mu? S21 ve Iphone 11'e göre? Android bir telefon mu?

Son düzenleme:
P40, S20 serisinin rakibi. Huawei artık kendi işletim sistemini kullanıyor. P40 modelinde de Harmony OS var, Android olarak ilk piyasaya çıktı, daha sonra Harmony OS güncellemesi aldı.
Harmony zaten Android forku. Aynı şey yani. Sadece Google yerine Huawei patentli, Google'sız açık kaynak kodlu Android (AOSP) tabanlı.

@Bars99 Hayır aynı değil. Harmony OS farklı yeni mikro çekirdek kullanıyor.
Anladım. Ama yine de temelinde AOSP var sanırım çekirdeği farklı olsa da çünkü native olarak APK kullanamazdı yoksa.
Böyle imiş:
For smartphones and IoT devices, the system is known to be based on LiteOS; while for smartphones and tablets, it is based on a Linux kernel and has used the open-source Android code to support running Android apps, in addition to HarmonyOS apps.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Bars99 AOSP olmasının nedeni Android ile Harmony OS arasındaki geçişi kolaylaştırmak. Uygulama geliştiricilerin işini ve kullanıcıların deneyimini iyileştirmek için var.

Linux tabanlı bir işletim sistemi değil. Dediğim gibi farklı bir mikro çekirdek kullanıyor. Android gibi monolitik bir çekirdeğe sahip değil. Harmony OS'taki çekirdek limitleyici bir özelliğe sahip. Bildiğin gibi Linux limitleyici bir mimari değil.

Harmony OS sistemi de açık kodlu bir sistemdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı