9000 TL'ye kadar laptop önerisi

Bütçe
9000

Sepulcher

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, mühendislik öğrencisiyim. SolidWorks, Ansys, AutoCAD Inventor tarzı programları da kullanmaktayım. Hem çizimlerimde yardımcı olacak, hem de yeri geldiğinde son çıkan oyunları oynayabileceğim bir laptop aramaktayım(Ultra ayarlara vs. gerek yok normal şekilde açması benim için uygun olur). 8000 maksimum 8500 TL bütçem bulunmakta ve arayışlarım sonucunda 2 farklı laptop buldum. Acaba bunların haricinde önereceğiniz olur mu veya bunlardan hangisini önerirsiniz?

1-)MSI Bravo 15 A4DCR-255XTR Ryzen 5 4600H 8 GB 512 GB SSD RX5300M 15.6 Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

2-)https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a5-v15-8/

Ek olarak aşağıdaki laptop bütçemin dışında fakat bir süre beklemem durumunda alabilme şansım var. Acaba yukarıdaki attıklarım ile arasında çok fazla fark bulunmakta mı? Yani 500 TL fark ile alacağım performans farkı 500 TL'den daha fazla mı olur?

1-) Acer Nitro 5 AN515-44-R6LB NH.Q9HEY.00A Ryzen 7 4800H 8 GB 256 GB SSD GTX 1650TI 15.6" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Teşekkürler.(Bütçeyi yanlışlıkla 9000 yazdım. Yukarıda belirttiğim gibi 8000 maksimum 8500)

Acer'ın işlemcisi biriaz eski MSI alınabilir Monster almanı tavsiye etmem ölü pixsel varmış diye duydum.

Acer işlemcisi 2020'de piyasaya çıktı ama sen bilirsin.

@Sepulcher senin attığın laptoplar özelliklerine göre bayağı pahalı özellikle MSI kesinlikle pahalı çünkü ekran kartı GTX 1650'den bile kötü.

Acer pek önermem ben ama iyi gibi. Acer laptopların içinde büyüdüm ama pek memnun değillerdi kullananlar bende pek memnun sayılmazdım.

Evet normal laptopları kötü ama Nitro 5 2020 modellerin incelemelerinden bile sağlam olduğu belli ama ışık sızması sorunu Acer'da bayağı var.

Öncelikle yardımlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar. Yukarıda atılanlardan acer laptop hem bütçeme uygun hem de fiyata göre güzel performans vereceğini düşünüyorum monster laptoplara kıyasla. Fakat şöyle bir sorum olacaktı;
https://www.hepsiburada.com/acer-ni...bilir-bilgisayar-nh-q9hey-005-p-HBV00000YDN4I
Ürün açıklama kısmında cihazın 144 Hz olduğu yazılmış fakat aynı şekilde kullandığı başka i7 işlemciler vs. yazılı olduğu için çok genel bir açıklama gibi duruyor, yani bu laptopa özel değil de nitro serisine özel gibi. Merak ettiğim bu laptop 144 Hz mi? Çünkü başka sitelerde de araştırma yapmaya çalıştım fakat bu model ilgili net bir bilgi elde edemedim.

Öncelikle yardımlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar. Yukarıda atılanlardan Acer laptop hem bütçeme uygun hem de fiyata göre güzel performans vereceğini düşünüyorum Monster laptoplara kıyasla. Fakat şöyle bir sorum olacaktı;
https://www.hepsiburada.com/acer-ni...bilir-bilgisayar-nh-q9hey-005-p-HBV00000YDN4I
Ürün açıklama kısmında cihazın 144 Hz olduğu yazılmış fakat aynı şekilde kullandığı başka i7 işlemciler vs. yazılı olduğu için çok genel bir açıklama gibi duruyor, yani bu laptopa özel değil de Nitro serisine özel gibi. Merak ettiğim bu laptop 144 Hz mi? Çünkü başka sitelerde de araştırma yapmaya çalıştım fakat bu model ilgili net bir bilgi elde edemedim.

En iyisi Acer teknik servisi ve satıcıyı aramak olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı