9000 TL'ye kadar üniversite için laptop tavsiyesi

yigita11

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, arkadaşım Çevre mühendisliği okuyor ve 8-9 bin TL bütçe ile bölümünde kullanabileceği çok ağır olmasa da programları açabileceği bir laptop arıyor. Programları tam bilmesem de kullanacağı CAD gibi programlar olur tahminimce. Apple düşünmüyoruz. Pek öyle ışıklı falan oyuncu laptopu görünümlü olmaması tercihimiz olursa da dert değil. Güncel bir cihaz olursa da fena olmaz. Bu bütçeye alınabilecek en mantıklı laptop nedir? Yardımcı olursanız sevinirim, kolay gelsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, arkadaşım çevre mühendisliği okuyor ve 8-9 bin TL bütçe ile bölümünde kullanabileceği çok ağır olmasa da programları açabileceği bir laptop arıyor. Programları tam bilmesem de kullanacağı Cad gibi programlar olur tahminimce. Apple düşünmüyoruz. Pek öyle ışıklı falan oyuncu laptopu görünümlü olmaması tercihimiz olursa da dert değil. Güncel bir cihaz olursa da fena olmaz. Bu bütçeye alınabilecek en mantıklı laptop nedir? Yardımcı olursanız sevinirim, kolay gelsin.

Ben sizin yerinizde olsam Apple alırdım.
Nedenleri ise şunlar;
1.hafif ve iyi performans veriyor.
2.mouse taşıma gibi bir derdi yok.
3.Windows'a göre daha rahat.
4.eğer iPhone cihazı varsa onun için dosya aktarmak vs. çok işine yarar.
5.ayrıca şarj konusundada Apple'ın çoğu bilgisayarı geçeceğini düşünüyorum.
(Oyun oynayacaksa işler değişir.)
(AYRICA Apple'in KAMPANYASI VAR MacBook VEYA iPad ALIRSANIZ AirPods HEDİYE EDİYORLAR)

Son düzenleme:
Ben sizin yerinizde olsam Apple alırdım.
Nedenleri ise şunlar;
1.hafif ve iyi performans veriyor.
2.mouse taşıma gibi bir derdi yok.
3.Windows'a göre daha rahat.
4.eğer iPhone cihazı varsa onun için dosya aktarmak vs. çok işine yarar.
5.ayrıca şarj konusundada Apple'ın çoğu bilgisayarı geçeceğini düşünüyorum.
(Oyun oynayacaksa işler değişir.)
ben de o düşüncedeydim fakat kendisi apple istemiyor. Haklı nedenleri de var çoğu programı açamıyorsun ve windows kurman gerekiyor o da çok komik bi hale sokuyor. Belirtmiştim de yukarıda teşekkürler genede.

Merhaba, arkadaşım Çevre mühendisliği okuyor ve 8-9 bin TL bütçe ile bölümünde kullanabileceği çok ağır olmasa da programları açabileceği bir laptop arıyor. Programları tam bilmesem de kullanacağı CAD gibi programlar olur tahminimce. Apple düşünmüyoruz. Pek öyle ışıklı falan oyuncu laptopu görünümlü olmaması tercihimiz olursa da dert değil. Güncel bir cihaz olursa da fena olmaz. Bu bütçeye alınabilecek en mantıklı laptop nedir? Yardımcı olursanız sevinirim, kolay gelsin.
Hemen öneriyorum.

Ben de o düşüncedeydim fakat kendisi Apple istemiyor. Haklı nedenleri de var çoğu programı açamıyorsun ve Windows kurman gerekiyor o da çok komik bir hale sokuyor. Belirtmiştim de yukarıda teşekkürler gene de.

Apple istemediğinizi belirttiniz, biliyorum. Ama oyun oynamayacaksa Apple daha mantıklı. Ayrıca airports kulaklıkta hediye ediyorlar.

casper excalibur çok iyi bir seçim olabilirdi fiyatı 8000-10.000 arası

tamamdır beklemedeyim.
Batarya ömrü de kötü olmaması gerekiyor.
Şu nasıldır hocam?
casper excalibur çok iyi bir seçim olabilirdi fiyatı 8000-10.000 arası
Casper batarya olarak çöp excalibur dediğin oyuncu bilgisayarı ve çok ağır batarya desen yok denebilir casper hiç bir türlü alınmaması gereken bir bilgisayar. Ayrıca ısınma problemide var bunun ana sebebi ise tek yaptıklarının tüm parçaları toplayıp kalitesiz bir kasa içine tıkmaları.

casper nirvana x500 11 saate kadar çıkabilen pil ömrü var

kim ediyor? var ihtiyaç değil de merak ettim. :)
Şu nasıldır hocam?

Casper batarya olarak çöp excalibur dediğin oyuncu bilgisayarı ve çok ağır batarya desen yok denebilir casper hiç bir türlü alınmaması gereken bir bilgisayar. Ayrıca ısınma problemide var bunun ana sebebi ise tek yaptıklarının tüm parçaları toplayıp kalitesiz bir kasa içine tıkmaları.
evet casper yerli diye biliyorum zaten iyi bir marka değil.

Geri
Yukarı