9000TL ekran kartı ve monitör tavsiyesi

Kostad

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar. Monitör ve ekran kartı tavsiyesi isteyeceğim.

9000 TL bütçem var, ekran kartı için RTX 3070 düşünüyorum fakat stok sıkıntısı ve kartın Türkiye'de hangi fiyatta olacağı konusunda kaygılarım olduğu için kararsız kaldım.
Elimdeki sistem şu şekilde:
İşlemci: AMD RYZEN 7 3700X 3.6GHz 32MB Önbellek 8 Çekirdek AM4 7nm İşlemci | ITOPYA
Anakart: ASUS TUF GAMING X570-PLUS 4400Mhz(OC) DDR4 Soket AM4 RGB M.2 PCIe 4.0 HDMI DP ATX Anakart | ITOPYA
RAM: HYPERX Predator 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 DDR4 Dual Kit Ram | ITOPYA X2
Kasa: CORSAIR 4000D Airflow Tempered Glass Beyaz Mid Tower Kasa | ITOPYA
SSD: Corsair 500GB Force Serisi MP600 PCIe 4.0 NVMe M.2 (4950MB Okuma/2500MB Yazma) fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
PSU: CORSAIR RM SERİSİ RM850 850W 80 PLUS GOLD MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Yapacağım şey bu arkadaşlar.
https://www.youtube.com/watch?v=Do7xq84y0Og
Oyunun izin verdiği bir yazılım ile 4-5-6-7.. adet karakteri aynı anda oynayabiliyorsunuz. Yaptıkları eylemler eş zamanlı oluyor.

Asıl yardım istediğim kısım monitör aslında. Çoğu platformda 3070 alıp Q-HD monitör almazsan paranı çöpe atmış olursun tarzı yorumlar görüyorum fakat benim aynı anda 7-8 adet oyun açtığım zamanlar olacak. Render vb durumlar gibi çoklu çekirdek performansı mı önemli olur? Yoksa oyun olduğu için kaç adet oyun açılırsa açılmış olsun yine tek çekirdek mi devrede olur? Çekirdeğe bakmaksızın her durumda sistem Q-HD monitörle mi daha rahat çalışacaktır? Bu durumda Q-HD monitör mü kullanmak daha mantıklı olur yoksa Full HD mi? RTX 3070 fiyatını aşağı yukarı tahmin ederek bütçeme uygun hangi monitörü tavsiye edersiniz?

Son düzenleme:

9000TL sadece ekran kartı ve monitör için, tam anlatamamışım sanırım.

6500 TL RTX 3070.
Monitör: HP 27XQ 3WL54AA 27" 1ms QHD Freesync Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
9000 TL'ye RTX 3070 alamazsınız hocam. Şahsen 9000 TL'ye Ryzen 7 3700X + GTX 1650S zor toplanıyor.

Yanlış bilgilendirme yapmayın, fiyatlar hakkında bilginiz yoksa konuya cevap yazmayın.

Öneriler için teşekkür ederim fakat sistemi kullanacağım durumla ilgili bir fikriniz yok sanırım.

RTX 3070 kaç lira olacak bilmiyorum ama bu kart 2K monitör şart.

Ne işlem yapılacaksa yapılsın Q-HD mi tercih etmek lazım yani?

Yeni konular

Geri
Yukarı