9000TL laptop önerisi

Synarchie

Femtopat
Daha fazla  
Dizüstü bilgisayarımı yenilemem lazım ve isimden dolayı da yine dizüstü bilgisayar lazım. Bir süredir forumdaki konuları takip ediyorum. Kafamda fiyat olarak uygun Monster vardı, yorumlardan sonra elendi. 8500TL civarında maksimum 9000TL diye düşünüyorum. Forumda gördüğüm kadarıyla Acer - ASUS ve Lenovo'nun başlangıç Gaming laptoplari var. Hepsiburada.com'da da şu an bu markanın ürünleri indirimde. Son kez kendim konu açıp fikirlerinizi almak istedim. En alınasa bu gibi duruyor. https://www.hepsiburada.com/lenovo-...2ey00mjtx-p-HBCV000005MF4K?magaza=Hepsiburada.
Önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önerdiğiniz ürünleri de gördüm, genel özellikleri birbirine benziyor, detaylar da falan bazı farklar var galiba. Bilgim eksik kalıyor. Bu ürünler arasında ufak bir kıyas yapabilir misiniz? Hani bu daha az ısınır, bunun ekranı daha güzel gibi vb gibi, genel bir kıyas. Teşekkürler.

Önerdiğiniz ürünleri de gördüm, genel özellikleri birbirine benziyor, detaylar da falan bazı farklar var galiba. Bilgim eksik kalıyor. Bu ürünler arasında ufak bir kıyas yapabilir misiniz? Hani bu daha az ısınır, bunun ekranı daha güzel gibi vb gibi, genel bir kıyas. Teşekkürler.
Burada atılmış 3 ürün var, Lenovo Ideapad Gaming 3, Msi Bravo 15 ve Asus Rog Strix G15. İlk önce malzeme kalitesinden başlayalım, bu konuda Rog serisi en üstün olanı kalıyor, sıralama yaparsak Rog>Bravo>Lenovo olur. Soğutma performansı olarak 3 model de gayet başarılı. İşlemci performansı bakımından 3 model de aynı işlemciye sahip olduğu için bir fark olmaz. Ekran kartında ise en güçlü seçenek Bravo oluyor, sıralama yaparsa Bravo>Rog=Lenovo olur. Rog ile Lenovo'nun eşit olmasının sebebi Dynamic Boost teknolojisi. Ramler konusunda 16gb Ram olduğu için Lenovo daha iyi duruyor fakat öbür modellerde de yükseltme yapabilirsiniz. Depolama konusunda üçüde 512gb alana sahip ve üçüde yükseltilebilir. Ekran konusunda Rog ve Bravo 144hz fakat Lenovo 120hz ile biraz geride kalıyor. Sonuca gelecek olursak eğer malzeme kalitesi arıyorsanız Rog, performans arıyorsanız Bravo, herşey hazır gelsin diyorsanız Lenovo'yu almanız sizin için en mantıklı seçim olacaktır.

Burada atılmış 3 ürün var, Lenovo Ideapad Gaming 3, MSI Bravo 15 ve ASUS ROG STRIX G15. İlk önce malzeme kalitesinden başlayalım, bu konuda ROG serisi en üstün olanı kalıyor, sıralama yaparsak Rog>Bravo>Lenovo olur. Soğutma performansı olarak 3 model de gayet başarılı. İşlemci performansı bakımından 3 model de aynı işlemciye sahip olduğu için bir fark olmaz. Ekran kartında ise en güçlü seçenek Bravo oluyor, sıralama yaparsa Bravo>Rog = Lenovo olur. ROG ile Lenovo'nun eşit olmasının sebebi Dynamic Boost teknolojisi. RAM'ler konusunda 16 GB RAM olduğu için Lenovo daha iyi duruyor fakat öbür modellerde de yükseltme yapabilirsiniz. Depolama konusunda üçüde 512 GB alana sahip ve üçüde yükseltilebilir. Ekran konusunda ROG ve Bravo 144Hz fakat Lenovo 120Hz ile biraz geride kalıyor. Sonuca gelecek olursak eğer malzeme kalitesi arıyorsanız ROG, performans arıyorsanız Bravo, her şey hazır gelsin diyorsanız Lenovo'yu almanız sizin için en mantıklı seçim olacaktır.

Öncelikle teseşkkürler, Sizin paylaştığınız sayfadaki ROG ile bu linkte ki ROG aynı mı? ASUS Rog Strix G513ıh-hn002 Ryzen7 4800h 8gb 512ssd Gtx1650 15.6" Fullhd Freedos Taşınabilir Pc Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL Eğer öyleyse aradaki farka da extra 8 GM RAM alabilirim.
Msi biraz belirlediğim limitin üstüne çıkıyor, ram takviyesini de düşünürsem. Bu durumda Rog daha öne çıkıyor gibi.

Öncelikle teseşkkürler, Sizin paylaştığınız sayfadaki ROG ile bu linkte ki ROG aynı mı? ASUS Rog Strix G513ıh-hn002 Ryzen7 4800h 8gb 512ssd Gtx1650 15.6" Fullhd Freedos Taşınabilir Pc Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL Eğer öyleyse aradaki farka da extra 8 GM RAM alabilirim.
Msi biraz belirlediğim limitin üstüne çıkıyor, ram takviyesini de düşünürsem. Bu durumda Rog daha öne çıkıyor gibi.
Evet, aynı model, ben kendi açımdan önerimi sundum, karar sizin.
Alınmaz, malzeme kalitesi çok düşük.

Yeni konular

Geri
Yukarı