9000TL Laptop tavsiyesi

Evet bahsettiğiniz durumu biraz araştırınca var gibi gözüküyor. Çok önemli problemlerini görmedim fakat vaadettiği performansı sunmayabilir dediğiniz gibi. Peki Acer'e güvenebilir miyim gerçekten?
Acer Nitro Intel Core i7 9750H 16GB 512GB SSD GTX1660Ti Fiyatı Bu laptop ile karşılaştım. Normalde ekran boyutundan taviz vermek istemezdim fakat bulduğum en iyi ürün bu diyebilirim.
Acer Nitro 5 fiyatına göre gayet iyi, biraz ısınıyor ama güzel performans verir. 1660ti+9300H modelini öneririm 9750H modelini soğutması biraz zor. Türkiye'de olsaydı Nitro 7 önerirdim de malesef getirmemişler o modeli.

Acer Nitro 5 fiyatına göre gayet iyi, biraz ısınıyor ama güzel performans verir. 1660ti+9300H modelini öneririm 9750H modelini soğutması biraz zor. Türkiye'de olsaydı Nitro 7 önerirdim de malesef getirmemişler o modeli.
Çok teşekkür ederim. Şuan 9750H ve 9300H arasında kaldım. Bilgisayarın sıcak olması benim için sorun teşkil etmiyor. 9 yıldır ortalamanın altında ve yüksek sıcaklıkta çalışan laptoplar kullanıyorum. 9750H ın yorumlarında da sıcaklık probleminin çok olmadığı belirtilmiş. Sizce sıcaklık açısından farkeder mi? İşlemci de benim açımdan önemli çünkü, oradan taviz vermek istemiyorum pek. Bilgisayarı sadece oyun için kullanmayacağım, ileride mühendislik programları ve photoshop vs. için de kullanmam gerekecek.

Çok teşekkür ederim. Şuan 9750H ve 9300H arasında kaldım. Bilgisayarın sıcak olması benim için sorun teşkil etmiyor. 9 yıldır ortalamanın altında ve yüksek sıcaklıkta çalışan laptoplar kullanıyorum. 9750H ın yorumlarında da sıcaklık probleminin çok olmadığı belirtilmiş. Sizce sıcaklık açısından farkeder mi? İşlemci de benim açımdan önemli çünkü, oradan taviz vermek istemiyorum pek. Bilgisayarı sadece oyun için kullanmayacağım, ileride mühendislik programları için de kullanmam gerekecek.
9750H modelini alacaksanız undervoltlamanız lazım tabi, soğutucu almak ve macun değişikliği de yararlı olur. Bu şekilde işlemci ve ekran kartı tam load altında güzel performans (45W CPU 80W GPU) verir Nitro 5 i7 modeli. Eğer all core 3.9GHz i7 performansı lazımsa tabi biraz daha biriktirip Helios 300 almak daha mantıklı olur.

9750H modelini alacaksanız undervoltlamanız lazım tabi, soğutucu almak ve macun değişikliği de yararlı olur. Bu şekilde işlemci ve ekran kartı tam load altında güzel performans (45W CPU 80W GPU) verir Nitro 5 i7 modeli. Eğer all core 3.9GHz i7 performansı lazımsa tabi biraz daha biriktirip Helios 300 almak daha mantıklı olur.
Undervolt'u daha önce duymamıştım. Acaba riski olan bir işlem mi? Eğer riski yok ise sorun olmaz fakat bir sıkıntı çıkmasından korkuyorum malum 1 kere alabileceğim ve sorun olursa bundan büyük bir üzüntü duyarım. Yani garantiyi bozacak en ufak bir risk bile almak istemiyorum anlayacağınız. Eğer undervolt yapmayacaksanız kesinlikle i5'e yönelin diyorsanız -yani undervolt'suz bu pc kullanılmaz anlamında- sanırım öyle yaparım, bu arada yanlış anlamayın bilgisayarı sonuna kadar zorlamayı planlamıyorum. Tıkandığı yerde grafikleri kısmak ve bilgisayarı rahatlatmak sorun olmaz benim için 😅 Sizi de çok yoruyorum sanırım, umarım kusuruma bakmazsınız 😅

Son düzenleme:
Undervolt'u daha önce duymamıştım. Acaba riski olan bir işlem mi? Eğer riski yok ise sorun olmaz fakat bir sıkıntı çıkmasından korkuyorum malum 1 kere alabileceğim ve sorun olursa bundan büyük bir üzüntü duyarım. Yani garantiyi bozacak en ufak bir risk bile almak istemiyorum anlayacağınız. Eğer undervolt yapmayacaksanız kesinlikle i5'e yönelin diyorsanız -yani undervolt'suz bu pc kullanılmaz anlamında- sanırım öyle yaparım 😅
ThrottleStop ile yaptığın sürece hiçbir sıkıntı yok, undervolt sadece program açıkken aktif olur bu da XTU'daki gibi uğraştırmaz. Stabil bir undervolt elde ettikten sonra programı otomatik başlatmayı da ayarlayabilirsiniz.
Bu da birçok detaya değnin bir video kılavuz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1-2 hafta içinde bir laptop alacağım fakat yükselen fiyatlar karşısında çok kararsız kaldım.
Şu anda aklımda Lenovo Ideapad L340 / i7 9750H / 16 GB RAM / 1TB HDD + 256 GB SSD/ GTX 1650 / 17'3 almak var. Fiyatı 8600 TL fakat bir taraftan da Monster, HP gibi markalar dikkatimi çekiyor ama güvenemiyorum. Tavsiyeniz ne olur, Monster'dan 1650 Ti'li bir bilgisayarı almak mı yoksa bu yukarıdaki Lenovo mu? Hangi markada sorun yaşama olasılığım daha az olur? Aradığım şey üstün grafikte yüksek performanstan ziyade stabil ve beni uzun süre götürecek bir bilgisayar. 9000'i aşmayı istemiyorum kesinlikle, şimdiden teşekkürler :)

https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a7-v11-3-2/

ThrottleStop ile yaptığın sürece hiçbir sıkıntı yok, undervolt sadece program açıkken aktif olur bu da XTU'daki gibi uğraştırmaz. Stabil bir undervolt elde ettikten sonra programı otomatik başlatmayı da ayarlayabilirsiniz.
Bu da birçok detaya değnin bir video kılavuz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Anladım teşekkür ederim. Sanırım i7 li olan modeli tercih edeceğim. Aklımdaki şüpheleri olabildiğince giderdiğiniz için de ayrıca teşekkürler. İyi sosyaller :)

Hocam satın aldınız mı ? Memnun musunuz ?
Hocam ondan vazgeçip bütçeyi biraz arttırdım ve bunu aldım:
Ben tam 10000 Tl ye almıştım fakat şuan zam gelmiş sanırım. Şuan memnunum, öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı