900TL 75hz 1ms freesync 24" monitör tavsiyesi

Görkem Çoban

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar,
RX570+R3 1300X için 75hz 24" freesync bir monitör bakıyorum. Forumdaki bilgili arkadaşların da fikirlerine danışmak istedim. Ne kadar ucuz olursa benim için o kadar iyi çünkü daha SSD alacağım. Çizgileri sert olan monitörler hoşuma gidiyor ama çok da önemli değil aslında.

72 hertz Freesync destekli, overclock ile 76 hertze çıkabiliyor. Kendim kullanıyorum memnunum ama tam oyun için değil monitör, çok az da olsa ghosting problemi var.

72 hertz Freesync destekli, overclock ile 76 hertze çıkabiliyor. Kendim kullanıyorum memnunum ama tam oyun için değil monitör, çok az da olsa ghosting problemi var.
Öncelikle önerin için teşekkür ederim, bu monitörü daha öncesinde kullandım ve hoşuma gitmedi. Dediğin gibi ghosting problemi bu monitörden uzaklaştırdı beni.

1ms olan monitörler genelde bu fiyat seviyesindeyse TN panele sahiptirler. Bu parayı verip hem de 75Hz olacaksa kesinlikle kendi kullandığım ve çok memnun kaldığım AOC IPS monitörü tavsiye ederim. Hem şık hem de renkler ve görüş açısı çok iyi.

Arada sadece 4ms var fark. Bu kadar fark rekabetçi oyunlarda hele de Türkiye'de kullanılan internet ile fazla ayırt edilemez bir değer olarak görüyorum. Epey araştırdım çünkü.

144Hz 1ms TN panelli monitör almıştım ölü pikselden dolayı iade ettim. Yerine bunu aldım.

1ms olan monitörler genelde bu fiyat seviyesindeyse TN panele sahiptirler. Bu parayı verip hem de 75Hz olacaksa kesinlikle kendi kullandığım ve çok memnun kaldığım AOC IPS monitörü tavsiye ederim. Hem şık hem de renkler ve görüş açısı çok iyi.

Arada sadece 4ms var fark. Bu kadar fark rekabetçi oyunlarda hele de Türkiye'de kullanılan internet ile fazla ayırt edilemez bir değer olarak görüyorum. Epey araştırdım çünkü.

144Hz 1ms TN panelli monitör almıştım ölü pikselden dolayı iade ettim. Yerine bunu aldım.

Ghosting problemini neredeyse tüm 4-5 ms monitörlerde gördüğüm için bu ms değerli monitörlere uzağım. TN yerine VA panelde tercih edebilirim ama IPS'e uzağım tepkime süreleri yüzünden dediğim gibi.

VA panellerde 1ms için en az 1300 lira vermeniz gerekiyor. IPS istemiyorsanız tek seçenek TN panel ve o fiyata sanırım aşağı yukarı sadece şu model kalıyor:

Önerileriniz ve ilginiz için teşekkürler. Bu monitörü de listeme ekledim. Ayrıca şu monitöre bakar mısınız? Göz sağlığım zaten mükemmel değil ayrıca bu monitörde flicker free ve anti bluelight var. Önerir misiniz? VP247QG

Önerileriniz ve ilginiz için teşekkürler. Bu monitörü de listeme ekledim. Ayrıca şu monitöre bakar mısınız? Göz sağlığım zaten mükemmel değil ayrıca bu monitörde flicker free ve anti bluelight var. Önerir misiniz? VP247QG
Kullanıyorum önermem, bunun eşdeğeri AOC alın. Fonksiyon ve parlaklık olarak ASUS çok kötü. (AOC AGON a kıyasla)

Anladım, G2590VXQ bu model hakkında ne düşünüyorsunuz?
Bu modeli kullanmadığım için yorum yapamıyorum. AOC modellerini gidip Vatan gibi bir yerde görüp test edin derim. Kıyaslama şansınız olur.
Ekran hareketlerine, menü özelliklerine ve parlaklığına bakın. Vatanda G2460VQ6 diye bir model var.
Ben 2K 144Hz 1ms olan AG241QX kullanıyorum. Asus u işyerinde kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı