900TL'ye kadar Wireless Gaming mouse önerisi

Mouseların teknik detaylarını görebileceğimiz bildiğiniz bir site var mı? Alacağım mouse optik anahtarlara sahip mi değil mi gibi nereden kontrol edebilirim?
Resmi sitelerinde teknik detaylarda veya Epey.com sitesinde görebilirsiniz.
Razer Viper Ultimate, Razer Deathadder V2 Pro, Razer Viper V2 Pro farelerde optik anahtar var. Pahalılar.
Bloody farelerde de var ama hangi modellerde bilmiyorum.

Resmi sitelerinde teknik detaylarda veya Epey.com sitesinde görebilirsiniz.
Razer Viper Ultimate, Razer Deathadder V2 Pro, Razer Viper V2 Pro farelerde optik anahtar var. Pahalılar.
Bloody farelerde de var ama hangi modellerde bilmiyorum.
Teşekkür ederim. GM41 wireless serisinde var mı bilginiz var mı?

Kasanız masaya çok uzaksa veya uzaktan fare kullanma ihtiyacınız varsa kablosuz fare kullanılmalı. Günümüzdeki birçok kaliteli farede paracord benzeri hafif, esnek ve direnç göstermeyen kablo kullanılıyor. Kablonun farkına bile varmıyorsunuz. Bu benim kişisel görüşüm tabi ki.

Teşekkür ederim. GM41 Wireless serisinde var mı bilginiz var mı?

Optik Switch ile mekanik Switch farkını incelerseniz aslında çok fark yok. Rzaerin videosunda büyük fark varmış gibi anlatıyor. Bu arada sitesi bakımdaymış açılmadı:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda klasik mekanik anahtarların 50 milyon tıklama ömrü olduğundan bahsediyor, Razer Switch'lerin ise 70 milyon tıklama ömrü olduğunu belirtiyor. Ama aslında tıkladığınız kısım ikisinde de mekanik sadece sinyal kısmı farklı. Yani optik olanın da ömrü sınırsız değil.
MSI GM41'de Omron anahtar var ve 60 milyon tıklama ömrü var. Teknik detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Bir de şarj ve dock detayı var:
MSI CLUTCH GM41 LIGHTWEIGHT KABLOSUZ GAMING MOUSE

Optik Switch ile mekanik Switch farkını incelerseniz aslında çok fark yok. Rzaerin videosunda büyük fark varmış gibi anlatıyor. Bu arada sitesi bakımdaymış açılmadı:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Videoda klasik mekanik anahtarların 50 milyon tıklama ömrü olduğundan bahsediyor, Razer Switch'lerin ise 70 milyon tıklama ömrü olduğunu belirtiyor. Ama aslında tıkladığınız kısım ikisinde de mekanik sadece sinyal kısmı farklı. Yani optik olanın da ömrü sınırsız değil.
MSI GM41'de Omron anahtar var ve 60 milyon tıklama ömrü var. Teknik detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Bir de şarj ve dock detayı var:
Öncelikle detaylı açıklamanız için sağolun. Optik olanların çift tıklama sorunu yaşatmadığını söylemişlerdi , ömürden ziyade bu yüzden bu soruyu sormak istemiştim. Omron switchler çift tıklama sorunuyla ilgili bir garanti yada artı özellik sunuyor mu? İnternette net cevap göremedim.

Çalışma prensipleri farklı. Mekanikte iki metalin birbirine değerek devreyi tamamlaması prensibiyle sinyal iletiliyor. Metal sürte sürte aşınıyor, paslanırsa elektriği iletemiyor, sürtmeye başlayıp akım geçmeye başlar başlamaz aktifleşmiyor (burada yüksek debounce delay oluyor). 50 -90 milyon tıklama garantili mekanik anahtarlı fare daha ilk yıllarında bunları yaşayabiliyor. Yüksek debounce delay neticesinde seri tıklamalarda hamle kaybı yaşanıyor ( deneyimledim).
Optik anahtarın dış mekanizması sadece tıklama hissiyatı için. Asıl olay içteki sensör ve sistemde.
Optik anahtarda devreyi tamama işi kızılötesi ışıkla yapılıyor. Temas yok yani.
Çift tıklama sorunu yok, oksitlenme yok, düşük debounce delay var.

Son düzenleme:
Bunların farkı yok değil mi? Aralarında 100 TL oynadığı için emin olamadım aynı mı değil mi diye.

Bunların farkı yok değil mi? Aralarında 100 TL oynadığı için emin olamadım aynı mı değil mi diye.

Yok hayır, prime varsa ghost modelini de alabilirsin, hızlı kargo.

Yeni konular

Geri
Yukarı