%91 bellek kullanılıyor

Haci102

Yoctopat
Daha fazla  
Nedenini bilmiyorum. Opera kapalıykende fazla RAM yiyor ve oyuna girdiğim zaman çöküyor. Sorunun çözümünü bulamadım. Yardımcı olacak var mı? ( Windows 10 - 4GB ram )

resim_2022-05-29_152141909.png

Başlangıç ayarlarından sistem programları hariç tüm uygulamaları devre dışı bırakın. 4 GB RAM maalesef günümüzde yetersiz kalmakta, mümkünse yanına bir 4 GB daha eklenmeli.
Kasma ve donma gözle görülür şekilde azalacaktır.

Nedenini bilmiyorum. Opera kapalıykende fazla RAM yiyor ve oyuna girdiğim zaman çöküyor. Sorunun çözümünü bulamadım. Yardımcı olacak var mı? ( Windows 10 - 4GB ram )

Eki Görüntüle 1402996

Sistemi Windows 8.1'e düşürmeniz iyi olur. Windows 10 4 GB RAM için yüksek bir işletim sistemi.

4 GB RAM Windows 10 için yüksek maalesef. Virüs programı olarak Kaspersky Security Cloud - Free sistemi daha az kullanır. Operadaki eklentileri azaltabilirsiniz. Ayrıca gereksiz Windows hizmetlerini de kapatın Hangi Windows 10 Hizmetlerini Güvenle Kapatabilirsiniz?
Sistem böyle bir nebze rahatlar ancak dediğim gibi RAM yetersiz.
Peki Windows 7 ye veya 8.1 e geçsem düzelirmi ?
Sistemi Windows 8.1'e düşürmeniz iyi olur. Windows 10 4 GB RAM için yüksek bir işletim sistemi.
Evet doğru söylüyorsunuz eskiden 8.1 deydim Windows 10 a geçtikten 1,2 ay sonra bu sorunla karşılaştım

Peki Windows 7'ye veya 8.1'e geçsem düzelir mi?

Evet doğru söylüyorsunuz eskiden 8.1 deydim Windows 10'a geçtikten 1,2 ay sonra bu sorunla karşılaştım

8.1 çok kötü abi. 64 Bit maalesef 4 GB RAM'le çalışmaz. Windows 7 64 Bit geç bence 8.1 geçme derim. Eğer Windows 10 kalacağım derse Windows 10 32 Bit kur

Geri
Yukarı