Çözüldü 920MX Kod 43 Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EmirTasx

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, merhaba. Laptopumda 2 ekran kartı var. Birisi dahili olan Intel, diğeri ise harici GTX 970M fakat son 2 aydır aşağıda görmüş olduğunuz resimdeki hatayı alıyorum ve format atmama rağmen bu sorun devam ediyor. Sebebi nedir?

Dosya Ekleri

• ekran.PNG
    ekran.PNG
    46,9 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Genelde donanımsal. Yani hatada yazdığı gibi ekran kartınız "sorun bildiriyor". Çözüm? Reballing. Değer mi? Sorgulanır.
Arkadaşlar merhaba. 2 senedir kullandığım laptopum son 2 aydır ekran kartını görmüyor. Format atmama rağmen ekran kartı sorun bildiriyor arızası ile karşılaşıyorum. Bilgisayarcıya götürdüm, yeni bir chipset lazım olduğunu, bunun da piyasa da olmadığını dedi. Laptoptan umudu kesmem gerektiğini söyledi. Ne yapmam lazım? Yardımcı olabilecek var mı?

ekran.PNG

Formata rağmen olmuyorsa GPU arızası gözüküyor. Reballing yapılabilir fakat uzun ömürlü olmaz. Maalesef durum bu.

Arkadaşımıza katılıyorum, GPU re-balling işlemi uygulanırsa sorun çözülebilir. Profesyonel bir teknik serviste bu işlemi yaptırırsanız gayet uzun ömürlü olacaktır.
Diğer bir ihtimal ise anakart re-balling işlemini kabul etmeyip NVidia GPU tamamen devre dışı bırakılıp Intel GPU ile cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.
Cihazınızı teknik servisimize elden veya kargo ile ulaştırmanız halinde yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Arkadaşımıza katılıyorum, GPU re-balling işlemi uygulanırsa sorun çözülebilir. Profesyonel bir teknik serviste bu işlemi yaptırırsanız gayet uzun ömürlü olacaktır.
Diğer bir ihtimal ise anakart re-balling işlemini kabul etmeyip NVIDIA GPU tamamen devre dışı bırakılıp Intel GPU ile cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.
Cihazınızı teknik servisimize elden veya kargo ile ulaştırmanız halinde yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Merhaba ücreti nedir acaba çok bir bütçem yok da?

Merhaba hocam dönüş yaparsanız çok sevinirim maliyeti ne olur İstanbul'dayım ben de.

Berat bey nereden yazacağımı tam olarak bulamadım siz yazabilir misiniz acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı