93' Şahin Yüksek Yakıt Tüketimi

bektas2455

Hectopat
Yer
kayseri
Daha fazla  
Meslek
Makina Mühendisi
Herkese merhaba arkadaslar. Bugün 7500'e Şahin aldım ve gelelim yakıt konusuna. Aracı aldığım ilk gün 50 TL'lik gaz aldım, 150 Km gittim bitti ve petrole gittim. 63 TL'ye fulledim ve 3 günde bitti, 73 Km yaptım. Sorun nedir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence Şahin almanız başlı başına bir sorun.

İlla şahin alacaksanız da şunun gibi bir şey almanızı tavsiye ederim.
şahin-9.jpg

Aracı almadan önce ekspertiz e götürdünmü ? Eğer baktırmadıysan bence götür çünkü borularda, regülatörde yada kontrol ünitesinde hata veya hasar olabilir. Bir zamanlar kullandığımız peugeot 206 1.4 125 hp çok yakıyordu o bile 50 tl ile 160 km gidiyordu.

Yine yorumları okurken çok güldüğüm bir yazı daha 93 model arabayı expertize götürmek ne demek zaten arabanın ön tampon 50 lira 2.yorumu yapan arkadaş haklı artık o arabalara bulaşılmaz yaş ve kullanım şekil ve amaçlarından dolayı.
3.yorumu yapan arkadaşı zaten okuma bile çünkü arabası benzinlimi tüplümü kaç motor var üstünde kimse bilmiyor çünkü kendiside dahil son olarak aracın normal 1.4 tüplü araçlara göre çok yakar çünkü arkadan çekişli ve tahminen motorun hırpalanmıştır. Arkadaşımda 96 modelinden vardı öğrenmek için yanlamak için almıştı araç tüpte 30-40 kuruş yakıyor diyordu. Sizin ki biraz fazla yakmış en son yakıt alımına göre tüp kaçırması olabilir kontrole sanayi benzeri bir yere götürmenizde fayda var.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı