9400 GT 1 GB ile 710 2 GB performans farkı

2021

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Benim şu an kullandığım ekran kartı NVIDIA GeForce 9400 GT 1 GB fakat bugün yeni bir ekran kartı aldım. "NVIDIA GeForce 710 2 GB". Bu ekran kartı 500 TL iken, şu an kullandığım NVIDIA GeForce 9400 GT yaklaşık araştırmama göre 100-60 TL arası. Oyunlarda mesela şu anki ekran kartım ile 60 FPS alıyorsam yeni ekran kartım ile kaç FPS alırım? Yorumlarınızı bekliyorum.

GT 710, GT 9400'den yaklaşık 2 kat daha performanslı bir karttır. 20 FPS aldığınız bir oyunda o kart ile 50-55 FPS arası alabilirsiniz. Tabii ki bu oyundan oyuna göre değişir.
Sizce aldığıma değermi yoksa iptal edip başka kartlara da göz atmalı mıyım?

Sizce aldığıma değer mi yoksa iptal edip başka kartlara da göz atmalı mıyım?

Bence başka kartlara göz atın. Mesela GT 1030, GT 710'a karşı çok daha güçlü bir modeldir. Şu anda kullandığım GTX 750 Ti ile yarışıyor. Biraz fazla verip en azından daha iyisini alın. PUBG bile oynatıyor.

Bence başka kartlara göz atın. Mesela GT 1030, GT 710'a karşı çok daha güçlü bir modeldir. Şu anda kullandığım GTX 750 Ti ile yarışıyor. Biraz fazla verip en azından daha iyisini alın. PUBG bile oynatıyor.

Katılıyorum arkadaşa 200TL fazla verip linkteki kartı alın. Altta karşılaştırma sonucu;

Dosya Ekleri

• Ekran kartı.png
    Ekran kartı.png
    24,9 KB · Görüntüleme: 46

Atıyorum Minecraft oyununda 20 fps alırken GT 1030 ile kaç fps alırım?

Geri
Yukarı