9400F ve RTX 2060 1080p'de Darboğaz Yaşatır mı?

DIABLO36

Hectopat
Konu başlıkta da belirttiğim gibi RTX 2060 ekran kartı satın alacağım ve işlemci şu an için 9400F baz alarak yorum yaparsak sevinirim. Normalde Temmuz ayında çıkacak olan AMD işlemcilerinin performanslarını bekliyorum ve olur da fiyat olarak çok fark vs. olursa 9400F alacağımdan ötürü bu durum hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Not: 2x8 3200 MHz CL16 RAM elimde mevcut. Sistemi öyle hesap edelim.

Sanmıyorum ama işlemciye çok yüklenen oyunlarda darboğaz yapabilir.
Tavsiyem Ryzen 2600 almanız hem fiyatı uygun hem de performans olarak 9400F işlemcisinden daha iyidir.
Yeni nesil AMD işlemcileri 7 Temmuz'dan sonra çıkacak ve performans testleri vs yapıldıktan sonra net bir karar verip alacağım ama fiyat farkı çok olursa diye 9400F düşünüyordum ve genel olarak oyun performansı Intel'in daha önde diye. Yeni gelecek işlemciler umarım performans olarak daha üstün olur ve çok "uçuk" bir fiyatta olmazsa ondan alacağım. Ufak bir darboğaz yapıyor gibi evet o kafama takılmıştı bana çok sorun çıkartır mı diye.

Evet, performans olarak ben de geride bırakacağını düşünüyorum ama fiyatı biraz daha yukarıda olacağı için ve ülkemize girince ne olur onu da bilmediğim için her ihtimale karşı bu seçeneğin durumunu da öğrenmek istemiştim. Genel olarak birkaç tık darboğaz yapacağı ama performansa olumsuz derecede “aşırı” etki etmeyeceği görülüyor. Teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı