940MX de LoL'de düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

Tyrant_R

Hectopat
Daha fazla  
GeForce 940MX-i5-7200-8 GB RAM ile LoL de en düşük ayarlarda 50-60 FPS alıyorum. Bilgisayarım dizüstü ve 4 tane performans ayarı var (süper tasarruf-tasarruf-dengeli ve performans). Sürekli süper tasarruf da oynuyorum oyunları. Bir değer yükseltirsem ekran kartı 80 dereceye 90 dereceye çıkıyor o yüzden korkuyorum. Sizce sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
GeForce 940MX-i5-7200-8 GB RAM ile LoL de en düşük ayarlarda 50-60 FPS alıyorum. Bilgisayarım dizüstü ve 4 tane performans ayarı var (süper tasarruf-tasarruf-dengeli ve performans). Sürekli süper tasarruf da oynuyorum oyunları. Bir değer yükseltirsem ekran kartı 80 dereceye 90 dereceye çıkıyor o yüzden korkuyorum. Sizce sebebi nedir?
Super tasarrufda oynuyorsaniz cok da bir sey beklememek lazim, ayrica Laptop'larda prize takilmadigi zaman performans kaybi oluyor diye biliyorum. Icini vs. temizleyip ondan sonra sogutucu alip performans modunda oynamayi deneyin.

Super tasarrufda oynuyorsaniz cok da bir şey beklememek lazim, ayrica Laptop'larda prize takilmadigi zaman performans kaybi oluyor diye biliyorum. Icini vs. temizleyip ondan sonra sogutucu alip performans modunda oynamayi deneyin.

Zaten prize takılı oynuyorum bir de yazıda belirttiğim gibi bir ayar yükseltsem bile ekran kartı derecesi 80-90 derece oluyor sıkıntı olur mu? Ek olarak soğutucu var.

Fan ve termal macun temizliği vakti gelmiş.

Zaten prize takılı oynuyorum bir de yazıda belirttiğim gibi bir ayar yükseltsem bile ekran kartı derecesi 80-90 derece oluyor ek olarak soğutucu var.
Temizlik yapmayi deneyin. Fan hizi degerleri ne durumda?

Ayrica Laptop'unuz destekliyor mu bilmiyorum ama cift kanal yaparsaniz gozle gorulur bir FPS artisi olur.

Dengeliye al oyna. 80 - 90 dizüstü için aşırı yüksek değerler değil sıkıntı olmaz. Aynı kart ile sürekli 95 derece oynadığım zamanlar oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı