940MX Her oyunda düşük FPS veriyor

1v9 everydays

Decapat
Merhaba arkadaşlar 12 GB RAM 940MX ekran kartı olan laptopum cok kötü performans veriyor. PUBG Lite bile en düşük ayarlarda 15-20 FPS veriyor. The forest, the hunter CS:GO vs. gibi oyunlarda ise en düşük ayarlarda oynatmıyor bile. hiçbir oyundan güzel performans alamıyorum. Başına gelip de çözen bir arkadaş varsa yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
940MX olan bir cihazda muhtemelen U serisi bir işlemci var. Zaten düşük frekansta çalışan bu işlemci bir de iyi soğutulmuyorsa GPU'nun darboğaza girmesine sebep olur. Yukarıdaki önerileri yaptıktan sonra sıcaklıkları da kontrol edin.

AMD sürücüleri laptop için söylüyorum genellikle çok sorunlu. HP marka bir laptop vardı arkadaşımda. Ne yaparsam yapayım harici ekran kartını devreye sokamadım bu arada aynı ekran kartı vardı. Büyük ihtimal o kartla çalışmıyor oyunlar. İlk önce sürücü sorununu halledin.

Bende 930MX var ve Recep abinin dediği gibi U serisi bir işlemci var bende. Ekran kartı sürücülerini güncellemeyi veya var olan sürücüleri kaldırıp yeniden kurmayı deneyin.

NVIDIA ayarlarından oyunların hangi ekran kartından açıldığını bir kontrol edin. Bazen oyunlar dahili ekran kartından açılıyor. (Intel HD Graphics)

Bende ekran kartı sürücüleri güncel değildi ve Euro Truck Simulator 2 bile akıcı değildi. Güncelleme yapınca oyun akıcı oldu. Varsayılan ayarlarda sorunsuz oynamaktayım.

Bilgisayarızın soğutması da önemli. Ben oyun oynarken soğutucu fan deli gibi çalışıyor ve sıcak havayı dışarı verirken bilgisayarı koyduğum masa fazla ısınıyor. Sıcaklık değerleri işlemci de dahil 60 - 70 derece civarında geziyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı