Alıcı 950 TL RX 580 8 GB ya da GTX 1060 6 GB

Worldax

Hectopat
Yer
Gebze, Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Lütfen Mining'de kullanılmamış olsun, RX 580 8 GB ya da GTX 1060 6 GB almak istiyorum.

Bütçe: 950 TL.

Piyasa bu zamanlarda çok çalkantılı. 1060’ lar fiyat olarak yanına yaklaşılmıyor. RX 580’ in de fiyatları daha da artmışken bence almak istediğiniz kart seçiminde RX 480’ i de ekleyin. Dün kutulu MSI Gaming X RX 480 8G’ yi 800’ e aldım. 580 ile aralarında kayda değer bir performans farkı yok gibi. OC ile halledilebilecek düzeyde kısaca.

Piyasa bu zamanlarda çok çalkantılı. 1060’ lar fiyat olarak yanına yaklaşılmıyor. RX 580’ in de fiyatları daha da artmışken bence almak istediğiniz kart seçiminde RX 480’ i de ekleyin. Dün kutulu MSI Gaming X RX 480 8G’ yi 800’ e aldım. 580 ile aralarında kayda değer bir performans farkı yok gibi. OC ile halledilebilecek düzeyde kısaca.
Evet ne yazikki öyle ama bundan bir hafta önce gtx 1060 galax 6gb forumda 900tlye satıldı, Rx580 ise 950tl ye sahibindende Gametech ile anlaştım ertesi gün fiyatı 1000tlye çektiler birde araya yasak girdi yasağın sonunda aradığımda bana fiyatı 1100tl yaptıklarını söylediler. İşin aslı fiyatlar artıyor ama ekran kartının az olmasından değil, insanların ben bunu daha pahalıya satarım, benim kartım bu kartdan daha iyi diyerek sürekli fiyat yükseltmesinden kaynaklı.

GTX 1060 da dahil su günlerde ekran karti ve diğer parçaların hepsini bulmak çok güç. Satmak isteyenler de uçuk fiyatlar istiyor. Gtx 1060 3 gb a 1500 isteyen gördüm 😀

Eğer konuya bakıp konu sahibi aldıktan sonra gelmişse ve gtx 1060 satmak isterse benim de ihtiyacım var ulaşabilir. Insallah değerinde bir kart buluruz.

Elimde gtx 970 var ama kardeşim izin vermez satılmasına. O kullanıyor fifa 19 da tv de.Parça parça da satmaz zaten.Aylar önce asus z87 deluxe gtx 970 4690k lı sistemi 2.350 tl den satışa çıkarmıştık satılmamıştı.Şimdi de çocuk kullanıyor sistemi.Fiyatlar çok artmış.Sana tavsiyem azcık artırıp sıfır amd 570 alman indirim bekle.İkinci el kartlara o kadar para verilmez.

Evet ne yazikki öyle ama bundan bir hafta önce gtx 1060 galax 6gb forumda 900tlye satıldı, Rx580 ise 950tl ye sahibindende Gametech ile anlaştım ertesi gün fiyatı 1000tlye çektiler birde araya yasak girdi yasağın sonunda aradığımda bana fiyatı 1100tl yaptıklarını söylediler. İşin aslı fiyatlar artıyor ama ekran kartının az olmasından değil, insanların ben bunu daha pahalıya satarım, benim kartım bu kartdan daha iyi diyerek sürekli fiyat yükseltmesinden kaynaklı.
Zorlu bir dönemden geçiyoruz. Ve bu dönemde herkesin bir sistem alma düşüncesi var benimde öyle. Bu kadar talep varken, daha 2-3 hafta geçmemiş, alışverişi gerçekleştirilen ilanlarda garantili eşdeğer modelleri bu fiyat bandında satılırken şimdi garantisi olmayan kartları bu fiyatlara bulmak oldukça güçleşti. Dediğim gibi herşey bu 2-3 hafta da oldu. Mart sonunda 2 adet GTX 970’ i 900 liraya aldığımı biliyorum. :) Ayrıca bende sahibinden üzerinden kurumsal firma ile 925 liraya 1.5 sene garantili RX 580 4G ile anlaştım fakat parayı göndermeme rağmen ürünleri satmışlar paramı zar zor aldım. Dediğim gibi biraz daha hesaplı RX 480 model kartlar da mevcut. Listenizde bulunsun bence.

İlan hala güncel. 7.05.2020
Konu kapatılabilir ne yazikki kimse olması gereken fiyata yaklaşmayınca bende Aliexpress.com üzerinden RX480 8GB satın aldım. (99 dolar)

Son düzenleme:
Ürün hala elime ulaşmadı ancak 1 veya 2 haftaya elimde olacağını düşünüyorum.

Ürün hala elime ulaşmadı ancak 1 veya 2 haftaya elimde olacağını düşünüyorum.

Hocam satıcısına vs. dikkat ettiniz mi? Genelde AliExpress'te 10 senelik çöp kartların bioslarına sanki yeniymiş gibi başka bir model işleyip satıyorlar da.

Geri
Yukarı