9500 GT CS:GO'da düşük FPS sorunu

whyGhosT

Kilopat
Geçenlerde CS:GO (bedava olmadan önce) almaya karar verdim ve satın aldım fakat pişman oldum. FPS 10'dan yukarıya çıkmıyor. Bir de panorama gelmiş herhalde o FPS'i daha çok düşürüyor. Size sistemimi tanıtayım.

İşletim Sistemim: Windows 10 Pro x64
BIOS: BIOS Date: 06/29/09 15:50:00 Ver: 08.00.14 (type: BIOS)
İşlemcim: Pentium(r) Dual-Core CPU E5700 @ 3.00GHz (2 CPUs)
RAM: 4 GB
DirectX: 12
Ekran Kartım: NVIDIA GeForce 9500 GT

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistemle düşük FPS almanız çok normal. Sistem CS:GO için çok yetersiz. CS:GO işlemci isteyen bir oyun, işlemciniz çok güçsüz.

Son düzenleme:
Bu sistemle düşük FPS almanız çok normal. Sistem CS:GO için çok yetersiz. CS:GO işlemci isteyen bir oyun, işlemciniz çok güçsüz.

Peki, önerebileceğiniz bir oyun var mı? Çok sıkılıyorum. Türü FPS,Aksiyon veya Macera olabilir.

Monitör ve PSU nedir? Anakart marka-model nedir? Kasayı kaç yıldır kullanıyorsun?

Kasayı yazdan beri kullanıyorum. Monitörüm ASUS'un 75Hz bir monitörü 9 senelik. Anakartı ASUS P5SD2-VM (PSUyu unuttum). Powerla alakası olduğunu düşünmüyorum çünkü işlemcim bir ara yandı vede değiştirmek zorunda kaldım bu işlemciyi aldım ama pişman oldum.

Mafia 2'yi bitirdim. The Witcher 2'yi denemeyi düşünüyorum. Bunun için yeni konu açmam gerekebilecek mi? Yoksa bu konudan devam edebilir miyim?

Eski BF oyunları ve GTA 3, VC ve SA oynayabilirsiniz. Şahsen GTA San Andreas gelmiş geçmiş en iyi oyundur. FIFA 07 ve NFS Most Wanted 2005'te süper oyunlardır.

İşlemciyi değiştirseniz çok farkedecektir. Sanırım LGA775 pin anakart kullanıyorsunuz. Modlu Xeon X5460 işlemci kullanırsanız şaşırtıcı performans elde edebilirsiniz.

İşlemciyi değiştirseniz çok farkedecektir. Sanırım LGA775 pin anakart kullanıyorsunuz. Modlu Xeon X5460 işlemci kullanırsanız şaşırtıcı performans elde edebilirsiniz.
Önermiş olduğunuz işlemci düşük psu ve stok soğutucu ile sorun yaratacaktır. XEON E5450 Öneririm. Ama sadece işlemci ile mucizeler beklemeyin

Önermiş olduğunuz işlemci düşük psu ve stok soğutucu ile sorun yaratacaktır. XEON E5450 Öneririm. Ama sadece işlemci ile mucizeler beklemeyin
Diğer parçalar da düşük, PSU’nun sorun yaratacağını düşünmüyorum. Ayrıca overclock yapmayacaksa stok soğutucu ve iyi bir termal macun iş görecektir. E serisi Xeon ile X serisi Xeon arasında fiyat olarak çok fark yok. Almışken X serisi önerdim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı