9500 GT ekran kartı yanarsa ne olur?

Paradox00

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarımda GeForce 9500 GT bir ekran kartı var ama eski olduğu için yanabilir fakat ben yandığında neler olacağını bilmiyorum. Ekran kartı yanarsa neler olur, bana açıklayabilir misiniz? İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınız yandığında bilgisayarınızda yük altındayken görüntü gitmeleri ve kapanmalar meydana gelir. Eğer durum çok kötüyse yanık kokusu ve hafif dumana kadar gidebilir.

Merhaba, bilgisayarımda GeForce 9500 GT bir ekran kartı var ama eski olduğu için yanabilir fakat ben yandığında neler olacağını bilmiyorum. Ekran kartı yanarsa neler olur, bana açıklayabilir misiniz? İyi günler.
Hocam pc açılır fakat ekrana görüntü gelmez. Simsiyah olur. Eğer işlemcinizin kendine ait bir ekran kartı varsa o devreye girer görüntü almaya başlarsınız.(Eğer ekran kartı bozulursa.)

Yanan kartları yaptırabiliyorsunuz diye biliyorum. Benim eski AMD HD 6350 ekran kartım 2 defa yanmıştı, yaptırmıştık. Üzerinden çok zaman geçtiği için ücreti, nerede yapıldığı falan hakkında bilgim yok.

Ekran kartı yanarsa ekran kartından görüntü alamazsınız, grafik birimi olarak kullanmazsınız.

Ekran kartı yandığında bozulur zaten, işlevini yerine getiremez. Ama bozulmaktan ziyade eğer yanma gibi bir durum olursa tek zarar gören kendisi olmayabilir. Anakarta da zarar verebilir.

Geri
Yukarı