9500 GT Overclock Denemesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

samet67671

Kilopat
Makaleler
25
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
9500GT'ye overclock yapmayı düşünüyorum, % kaç overclock yaparsam FPS artışı olur ? Ekran kartının ömrü kısalır mı ?

650 MHz'den 750 MHz' ye çektim, Crysis 2' de 10 FPS artış oldu. 770 yaptım, monitör kapanıp açıldı, sistem mavi ekran verdi. Neden olmuş olabilir ? Bu arada konuyu yanlış yere açmışım, özür dilerim. @Akif

650 MHz'den 750 MHz' ye çektim, Crysis 2' de 10 FPS artış oldu. 770 yaptım, monitör kapanıp açıldı, sistem mavi ekran verdi. Neden olmuş olabilir ? Bu arada konuyu yanlış yere açmışım, özür dilerim. @Akif

O zamandan sonrası voltaj vermek demek. :)

Hacı murata nitro sistemi takarsan ne olur? = 9500 gt'ye haddinden fazla o.c atarsan ne olur? Ekrankartını yakabilirsin kardeşim. Çok yükleniyorsun.

Güç kaynağın kaç Watt ? Kafana göre overclock yapamazsın.
Değerleri azar azar arttır. Ayrıca o karta overclock yapman sana birşey kazandırmaz. Üstelik sıcaklıkları kontrol etmezsen kartı yakabilirsin bile.

Güç kaynağı 267 Watt. 750 MHz yeterli, daha arttırmayacağım. Ekran kartı yanabilir. Sıcaklıkta gayet normal, oyundayken en fazla 72 derece gördüm. Yunus overclock yapmak birşey kazandırmaz demişsin. Ama ben Crysis 2' de 10 FPS, diğer oyunlarda 15 FPS fark gördüm. Zaten karttan memnundum, daha iyi oldu şimdi. Tek sorunum var çözemedim, sistemi yeniden başlatınca ayarlar sıfırlanıyor. Kullandığım program GPUTool.

Son düzenleme:
Overclock yapmak birşey kazandırmaz demedim. Elindeki kartta overclock yapmak birşey kazandırmaz dedim.
Ayarları profiline kaydediyor musun ?
Programda o anki saat ve bellek hızlarını kaydedebileceğin bir profil ayarı var mı ? Varsa onu açılışta otomatik aktif edebileceğin bir ayar da olması lazım. Program açılışta açılmaya ayarlandıysa da ayarların silinmemesi lazım.
Bir programda görmüştüm. Bu programmıydı tam hatırlayamıyorum şimdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı