Çözüldü 9500 GT sistem GTA 4 FPS düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 7

DorukISHere

Centipat
Yer
Türkiye/İstanbul/Beylikdüzü
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
-Bilgisayar
Marka Adı: Hewlett-Packard HP Compaq dx2300 Microtower
İşletim sistemi: Microsoft Windows 7 Ultimate (x64) Build 7601
Hizmet paketi: Service Pack 1
İşlemci Adı: Intel Celeron D 346
CPU Marka Adı: Intel(R) Celeron(R) CPU 3.06GHz
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 9500 GT
Grafik Belleği: 512 MBayt of DDR2 SDRAM
RAM: 3 GB DDR2 SDRAM
Anakart Modeli: MSI 0A90
Meslek
Öğrenci
RAM
Tür DDR2 Boyut 3 GB
Ekran kartı
NVIDIA GeForce 9500 GT
Anakart
HP Compaq dx2300 Microtower
İşlemci
Intel(R) Celeron(R) CPU 3.06GHz, 3059 Mhz
Arkadaşlar oyunu açıyorum yükleme ekranında donma, başlangıçta fareyi hareket ettirirken donma oyun içi donma kasma hareket ederken her yerde kasıyor yardım sistem özellikleri yukarıda.

Çözüm
O sistem ile oynayabiliyorsan dua etmen gerek. Bende HD 3000 ve 2540M vardı, onda da mouse çevirince droplar giriyordu.

Lowspecgamer'in videosundakileri uygula. FPS'ini büyük oranda arttıracaktır. Onunla da açmazsa pek bir çözüm yok, donanım yenilemesi dışında.

Not: YouTube videosu kaldırılmış, sadece Facebook'ta var. İndirdiği dosyaların ismini internete yazarsan çıkacaktır, zamanında bende uygulamıştım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

"1.0.7.0. sürümünde de deneyebilirsiniz, 1.0.4.0. sürümünün görselleri daha kaliteli olduğundan FPS daha düşük olabilir."
GTA 4'ün ağır optimizasyon problemi var. FPS düşmesi ve kasması normal, belki mod ya da patch ile düzeltilebilir.
Hem oyun optimizasyonu çok kötü hem de RAM miktarı az ondan dolayı droplanma olabilir.

RAM miktarı yeterli ama oyunun optimizasyonu kötü. Oyun 2 GB RAM falan istiyor diye biliyorum.

GTA 4'ün ağır optimizasyon problemi var. FPS düşmesi ve kasması normal, belki mod ya da patch ile düzeltilebilir.

RAM miktarı yeterli ama oyunun optimizasyonu kötü. Oyun 2 GB RAM falan istiyor diye biliyorum.
Hocam öyle hep düşük Ram isteyen oyunlar var ama benim gördüğüm kadarıyla çoğu istediğinin daha fazlasını kullanıyor.

Hocam öyle hep düşük RAM isteyen oyunlar var ama benim gördüğüm kadarıyla çoğu istediğinin daha fazlasını kullanıyor.

Böyle olunca Mem Reduct kullanılması lazım bence.

O sistem ile oynayabiliyorsan dua etmen gerek. Bende HD 3000 ve 2540M vardı, onda da mouse çevirince droplar giriyordu.

Lowspecgamer'in videosundakileri uygula. FPS'ini büyük oranda arttıracaktır. Onunla da açmazsa pek bir çözüm yok, donanım yenilemesi dışında.

Not: YouTube videosu kaldırılmış, sadece Facebook'ta var. İndirdiği dosyaların ismini internete yazarsan çıkacaktır, zamanında bende uygulamıştım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

"1.0.7.0. sürümünde de deneyebilirsiniz, 1.0.4.0. sürümünün görselleri daha kaliteli olduğundan FPS daha düşük olabilir."

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocalarım önerebileceğiniz bir yöntem var mı?
O sistem ile oynayabiliyorsan dua etmen gerek. Bende HD 3000 ve 2540M vardı, onda da mouse çevirince droplar giriyordu. Ama seninki çok daha beter.

Lowspecgamer'in videosundakileri uygula. FPS'ini büyük oranda arttıracaktır. Onla da açmazsa pek bir çözüm yok, donanım yenilemesi dışında.

Sağolun hocam göz atacağım olursa, olmazsa geri dönüş yaparım

Lowspecgamer'in videosundakileri uygula. FPS'ini büyük oranda arttıracaktır. Onla da açmazsa pek bir çözüm yok, donanım yenilemesi dışında.

Oldu hocam çok sağ olun

Hocalarım oyunu birkaç ay önce 20 FPS ile bitirdim ama öyle iyi optimizasyonlar önerdiniz ki oynarken FPS düştü mü hiç anlamadım çok sağ olun.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı