9600₺'ye R5 3600 ve RTX 2060 sistem nasıldır?

• Konuyu başlatan Heyyo
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 443

Heyyo

Decapat
Merhaba. G.Skill flareX16 GB(2x8) 3200 MHz, Ryzen 5 3600, RTX 2060 Dual EVO, ASUS TUF B450 PRO GAMING, A2000 Kingston 500GB SSD, Xigmatek İstanbul kasa ve 650W PSU sistem fiyatı Max. Kaç olabilir sizce? Ben yanlış mı hesapladım acaba faturadan. Çünkü 9600 TL gibi gözüktü de bu kadar tutması mümkün mü? Şu an elimde değil faturası ama sanırım öyle hesaplamıştım. Vatan'dan alınmıştı. Ağustos sonlarına doğru gibiydi sanırsam. Ya da bu kadar fiyatın olmasının sebebi gereksiz alınan parça mı? Ya da ne arttırmış olabilir eğer mümkünse bu kadar fiyat çıkması. Rica ediyorum fazla para vermişsem de insana adam öldürmüş gibi tepki vermeyin.

Anakarttan dolayı fazla ödemişsiniz bence.
Bir de kasadan. Onun dışında normal gibi fiyatı.
Almışsınız artık çok da bir şey demek düşmez. Hayırlı olsun. :)

7, 800 TL civarı Max 8K olsa gerek. O da şu an için böyle. 2 ay önce 6, 500-6, 800 olması gerekti.
Kasaya ve anakarta fazla bütçe ayırmış bence. Sistemin toplam fiyatının çıktığı değeri tartışırsak; bu iki üründen bir de Vatan'ın fiyatlandırmasından böyle bir sonucu aşağı yukarı elde ederiz gibi geliyor.

Onun dışında öyle enteresan bir durum yok sanırım. Alan kişi bu kasaya ve anakarta bu fiyatı ödemek istemişse böyle bir fiyat çıkar gibi yani. 3600 ve 2060 kombinasyonunun fiyatının üzerine bir de bu ürünlerin piyasası + Vatan'ın kendi usulünde fiyatlandırması girince çıkabilir gibi.

Son düzenleme:
Merhaba. G.Skill flareX16 GB(2x8) 3200 MHz, Ryzen 5 3600, RTX 2060 Dual EVO, ASUS TUF B450 PRO GAMING, A2000 Kingston 500GB SSD, Xigmatek İstanbul kasa ve 650W PSU sistem fiyatı Max. Kaç olabilir sizce? Ben yanlış mı hesapladım acaba faturadan. Çünkü 9600 TL gibi gözüktü de bu kadar tutması mümkün mü? Şu an elimde değil faturası ama sanırım öyle hesaplamıştım. Vatan'dan alınmıştı. Ağustos sonlarına doğru gibiydi sanırsam. Ya da bu kadar fiyatın olmasının sebebi gereksiz alınan parça mı? Ya da ne arttırmış olabilir eğer mümkünse bu kadar fiyat çıkması. Rica ediyorum fazla para vermişsem de insana adam öldürmüş gibi tepki vermeyin.
Fiyatlarına baktığımızda ürünlerin aşağı yukarı karşılığı gelen bir fiyat. (mantıklı ya da mantıksız demiyorum. sadece o modellerin o markalardan satış fiyatına göre değerlendiriyorum.)

RTX 2060'lı sisteme bu kadar ödemek sizi şaşırttı sanırım. Ama kasa ve anakarta bakınca anlıyoruz o fiyatın nerelerden çıktığına.

Sakın alma. Şu an ekran kartları neredeyse çıkabileceği en üst miktarlara ulaşmış durumda. Ben RTX 3060 Ti PC toplayacaktım senin bütçeyle fakat şu an RTX 3060 Ti ekran kartı 3 hafta içinde 5-6 bin TL'den 12 bin TL'ye çıkmış durumda. Şu an toplamanı asla tavsiye etmem.

Diğer üyelerin yorumu kafamı karıştırdı kusura bakmayın.

(edit: Anakarta ve kasaya fazla bütçe ayırmışsınız yani eğer bu modelleri kendiniz istiyorsanız bir şey diyemem mantıken. Diğer parçaların piyasası hakkında çok bir bilgim yok.

Demek istediğim; istediğiniz parçalara mı fazla para ödediğinizi düşünüyorsunuz yoksa bu model parçaları normal fiyattan değil de fahiş bir fiyatlandırmadan mı aldığınızı soruyorsunuz? Sorunuzun sadeleşmiş hali "işte ben bu fiyata 2060'lı bilgisayar topladım da 2060'lı bir kasaya bu kadar ödemek doğru mu?" bu mudur? Bir de artı olarak eğer kasa ve anakarta parayı vermek sizin tercihiniz ise fazla ya da az ödediniz diyemem.

Diğer üyelerin yorumu kafamı karıştırdı kusura bakmayın.

(Edit: Anakarta ve kasaya fazla bütçe ayırmışsınız yani eğer bu modelleri istiyorsanız bir şey diyemem mantıken. Diğer parçaların piyasası hakkında çok bir bilgim yok. Demek istediğim istediğiniz parçalara mı fazla para ödediğinizi düşünüyorsunuz yoksa bu model parçaları normal fiyattan değil de fahiş bir fiyatlandırmadan mı aldığınızı düşünüyorsunuz?)

Yani bu modeller çok pahalı mı gelmiş onu merak ettim. Sizce pahalı mı derken onu kastediyorum. Genel olarak paranın nereye gittiğini merak ettim yani. Yoksa fahiş bir fiyat mı var acaba diye sordum.
Sakın alma şu an ekran kartıları neredeyse çıkabileceği en üst miktarlara ulaşmış durumda. Ben RTX 3060 Ti PC toplayacaktım senin bütçeyle fakat şu an RTX 3060 Ti ekran kartı 3 hafta içişnde 5-6 bin TL'den 12 bin TL'ye çıkmış durumda asla tavsiye etmem şu an toplamanı.

Yok ben önceden almıştım zaten. Şu an sanırım modeller bulunamadığı için çok pahalı ekran kartları.

Yani bu modeller çok pahalı mı gelmiş onu merak ettim. Sizce pahalı mı derken onu kastediyorum. Genel olarak paranın nereye gittiğini merak ettim yani. Yoksa fahiş bir fiyat mı var acaba diye sordum.

Yok ben önceden almıştım zaten. Şu an sanırım modeller bulunamadığı için çok pahalı ekran kartları.
Modellere bakarak kasa şu an Vatan'da 1031 TL bandından seyrediyor. Anakart da sizin kişisel tercih meselenizse bir şey diyemeyeceğim 996 lira gösteriyor yine Vatan'da.

Onun dışında aldığınız ürünü ve ödediğiniz ücretini mantıklıdır mantıksızdır gibi ayıran bir yorum beklemiyorsunuz sanırım, ki konuşmak çok da doğru olmaz gibi.

Geri
Yukarı