9600GT - Q6600 Windows 11 güncellemesi sonrası FPS düştü

MotoCBR

Hectopat
Makaleler
8
  • Anakart: Gigabyte G31M ES2L.
  • RAM: 4 GB DDR2 800 MHz.
  • GPU: NVIDIA GeForce 9600GT 1GB GDDR3 256 bit.
  • CPU: Intel Core 2 Quad Q6600.
  • Windows 11.
Bu sistem, Windows 11'de dün GTA 5'te 720p orta ayarlarda 30FPS civarında dropsuz rahat şekilde oynatıyordu. Sabah açtım, mavi ekran verdi ve reset attı. Bu sefer masaüstüne geldim ama ETS 2'de düşük ayarlarda 15 FPS alıyordum. Dün yüksek ayarlarda 40 FPS civarındayken bu kadar performans düştü.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Anakart: Gigabyte G31m ES2l.
  • RAM: 4 GB DDR2 800 MHz.
  • GPU: NVIDIA GeForce 9600GT 1GB GDDR3 256 bit.
  • CPU: Intel Core 2 Quad Q6600.
  • Windows 11.
Bu sistem, Windows 11'de dün GTA 5'te 720p orta ayarlarda 30FPS civarında dropsuz rahat şekilde oynatıyordu. Sabah açtım, mavi ekran verdi ve reset attı. Bu sefer masaüstüne geldim ama ETS 2'de düşük ayarlarda 15 FPS alıyordum. Dün yüksek ayarlarda 40 FPS civarındayken bu kadar performans düştü.

Windows 11 yüklemen hata zaten bu sisteme. İşlemcin desteklemiyor, RAM çok az. Tavsiyem Windows 7 veya 10'a geri dönmen.
TPM 2.0 olmadığı için sende, çoğu oyunu zaten açamayacaksın ilerleyen zamanda Windows 11'de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 11 yüklemen hata zaten bu sisteme. İşlemcin desteklemiyor, RAM çok az. Tavsiyem Windows 7 veya 10'a geri dönmen.
TPM 2.0 olmadığı için sende, çoğu oyunu zaten açamayacaksın ilerleyen zamanda Windows 11'de.

Ama dün rahatlıkla oynadığım oyunları şimdi niye oynayamıyorum dediğin gibi oyunları ileride açamazsam 10 kurarım dün GTA 5'i rahatlıkla oynarken şimdi 15 FPS ile oynuyorum.

Ama dün rahatlıkla oynadığım oyunları şimdi niye oynayamıyorum dediğin gibi oyunları ileride açamazsam 10 kurarım dün GTA 5'i rahatlıkla oynarken şimdi 15 FPS ile oynuyorum.

Windows 11'i indireli ne kadar oluyor indirdinden beri aralıkla güncelleme aldığı için yeni gelen güncellemeler ile RAM kullanımı artığı için FPS düşüyor.

Sorunu çözdüm eğer sizde yaşıyorsanız söyleyeyim Denetim Masası'na girip programlara tıklayıp yüklü güncelleştirmeleri görüntüleye tıklayıp güncelleştirmeleri kaldırdım ve bilgisayarı yeniden başlattım ve bayağı yüksek FPS ile oynuyorum yardımlarınız için teşekkürler şimdilik Windows 10'a dönmeyi düşünmüyirum.

Geri
Yukarı