970 Evo vs sn750 vs MP510

ben memet

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, 480/500 GB modelleri için Amazon fiyatları sırasıyla 480, 500 ve 560 TL. Yurt dışından alacağım. Fiyatları da 2.5" SATA SSD'ler ile yakın olduğu için NVMe almak istiyorum.

Fiyatları göz önünde bulundurmazsak hangi model tercih edilebilir, neden? Corsair daha bi' yakın geliyor. Mesela neden Corsair'i tercih etmeliyim, ya da neden etmemeliyim?

Fazla bilgi de göz çıkarmaz; ekstra bilgiye açığım. Teşekkürler.

Bu iş biraz daha önce hiç sorun yaşamadığın markayla doğrudan bağlantılı.
Samsung ve sorsair ezelden beri çip üreten firmalar.
O yüzden ben Samsung ya da Corsair derdim.
Ha bu dediğimden WD'nin kötü olduğu anlaşılmasın tabii ki.

Merhaba, 480/500 GB modelleri için Amazon fiyatları sırasıyla 480, 500 ve 560 TL. Yurt dışından alacağım. Fiyatları da 2.5" SATA SSD'ler ile yakın olduğu için NVMe almak istiyorum.

Fiyatları göz önünde bulundurmazsak hangi model tercih edilebilir, neden? Corsair daha bi' yakın geliyor. Mesela neden Corsair'i tercih etmeliyim, ya da neden etmemeliyim?

Fazla bilgi de göz çıkarmaz; ekstra bilgiye açığım. Teşekkürler.

Ben MP510 480GB kullanıyorum soruların varsa cevaplayabilirim.
Ben neden tercih ettim diye sorarsan sistemimi Corsair ekosistemi oluşturmak için SSD MP510 tercih ettim. 3 aydır kullanıyorum ilk günkü CrystalDiskMark sonuçları 3500 MB okuma 2300 MB yazma hızı vermişti şimdiki testlerde 3450 MB okuma 2000 MB yazma hızı alıyorum sağlığı ise sadece %1 düştü harddisk sentinel ile baktım. Sıcaklık değerleri ise stabil 30 derece başka sorun varsa memnuniyetle cevaplayabilirim. Tavsiye eder misin diye sorarsan kesinlikle ederim ama bütçen varsa Samsung 980 Pro almanı tavsiye ederim.
(Anakart ve ekran kartı hariç her şey Corsair. Buna klavye mouse kulaklık mouse pad de dahil. Anakart ve ekran kartı üretse onları da alırdım)

Yeni konular

Geri
Yukarı